Wyjście z klasą
Powiat Ciechanowski zrealizował przedsięwzięcie Ministra Edukacji Narodowej pn. „Wyjście z klasą”, którego celem było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie uczniom udziału w zajęciach dydaktycznych poza murami szkoły.
Programem objęto 18 szkół z terenu Powiatu Ciechanowskiego, a w działaniach udział wzięło łącznie 1130 uczniów wraz z opiekunami. W ramach projektu zorganizowano wyjścia i wycieczki edukacyjne, które umożliwiły uczniom bezpośredni kontakt z kulturą, historią oraz nauką.
Zajęcia odbywały się m.in. w muzeach, instytucjach kultury, centrach edukacyjnych, obiektach historycznych oraz w plenerze, stanowiąc wartościowe uzupełnienie realizowanych programów nauczania.
Realizacja przedsięwzięcia pozwoliła na:
-
rozwijanie zainteresowań i pasji uczniów,
-
wzmacnianie kompetencji społecznych i interpersonalnych,
-
kształtowanie postaw obywatelskich i kulturowych,
-
naukę poprzez doświadczenie i bezpośrednią obserwację,
-
integrację zespołów klasowych.
Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Ciechanowski ze środków budżetu państwa w wysokości 123 485,00 zł na podstawie umowy nr MEN/2025/DK/1746 z dnia 27 listopada 2025 roku w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą „Wyjście z klasą”.