ABCDE czerniaka

Znamię! Znam je? - czyli  co musisz wiedzieć o czerniaku skóry.

Chociaż zainteresowanie czerniakiem rośnie, to świadomość Polaków na jego temat jest wciąż niska. Aby w jeszcze większym stopniu upowszechnić wiedzę o tym nowotworze, Akademia Czerniaka zainaugurowała program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”.

Czerniak jest nowotworem złośliwym skóry. Może pojawić się na skórze, ale także w obrębie ust, nosa oraz gałki ocznej. Czerniak charakteryzuje się agresywnym wzrostem oraz możliwością tworzenia przerzutów, które są trudne w leczeniu. Tymczasem usuniecie czerniaka, kiedy choroba nie jest jeszcze zaawansowana, pozwala na wyleczenie ponad 80 % chorych. Dlatego tak ważne jest szybkie i prawidłowe rozpozanie tego nowotworu.

Pod adresem  https://drive.google.com/drive/folders/1eDjd43t0_bAjXpddoZM5zhHdQCzehEL9  oraz w poniższym materiale publikowane są filmy i materiały prezerentujące zasady ABCDE czerniaka.

Poniższe filmy prezerentują zasady ABCDE czerniaka.

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w  Centrum Onkologii - Instytucie  im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka - sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Film A

Film B

Film C

 Film nr D

 Fim nr E

 PODSUMOWANIE

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony