Osteoporoza jak dbać o zdrowie kości?

Opracowanie pomoże zrozumieć jak istotne jest dbanie o zdrowe kości w kontekście zdrowia i komfortowego życia oraz utrzymania ciągłości zawodowej. Dostarczy wiedzy na temat czynników ryzyka zachorowania na osteoporozę – podstępnej choroby układu szkieletowego człowieka, a także zaleceń praktycznych aby przeciwdziałać tej chorobie. Pragniemy uczulić wszystkie osoby aktywne zawodowo aby podejmowały kroki, które pozwolą cieszyć się dobrym zdrowiem a przygotowane przez naszych Ekspertów wskazówki oraz plan żywieniowy ułatwią to zadanie.  

POBIERZ BROSZURĘ

2023-07-06-osteoporoza-www.jpg

 

ABCDE CZERNIAKA

Znamię! Znam je? - czyli  co musisz wiedzieć o czerniaku skóry.

Chociaż zainteresowanie czerniakiem rośnie, to świadomość Polaków na jego temat jest wciąż niska. Aby w jeszcze większym stopniu upowszechnić wiedzę o tym nowotworze, Akademia Czerniaka zainaugurowała program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”.

Czerniak jest nowotworem złośliwym skóry. Może pojawić się na skórze, ale także w obrębie ust, nosa oraz gałki ocznej. Czerniak charakteryzuje się agresywnym wzrostem oraz możliwością tworzenia przerzutów, które są trudne w leczeniu. Tymczasem usuniecie czerniaka, kiedy choroba nie jest jeszcze zaawansowana, pozwala na wyleczenie ponad 80 % chorych. Dlatego tak ważne jest szybkie i prawidłowe rozpozanie tego nowotworu.

Pod adresem  https://drive.google.com/drive/folders/1eDjd43t0_bAjXpddoZM5zhHdQCzehEL9  oraz w poniższym materiale publikowane są filmy i materiały prezerentujące zasady ABCDE czerniaka.

Poniższe filmy prezerentują zasady ABCDE czerniaka.

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w  Centrum Onkologii - Instytucie  im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka - sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Film A

Film B

Film C

 Film nr D

 Fim nr E

 PODSUMOWANIE

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony