Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć

Aby zapobiegać tragicznym zdarzeniom policjanci rozpoczęli działania w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej

Ilustracja do artykułu IMG_20180618_112407.jpg

W poniedziałek 18 czerwca br. na kąpielisku Krubin w Ciechanowie została zorganizowana akcja, gdzie najmłodsi mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie spędzić czas wypoczynku nad wodą i w wodzie.

Ratownicy z WOPR oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie przygotowali pokaz ratownictwa wodnego oraz instruktaż pomocy przedmedycznej. Uczestnicy spotkania poznali podstawowe zasady, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, usłyszeli przestrogi czym może zakończyć się korzystanie z dzikich kąpielisk, skakanie do wody na główkę czy też wchodzenie do wody bez odpowiedniego przygotowania.

Na uczestników czekały również stoiska informacyjne ciechanowskiej policji, 5. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Straży Pożarnej.

Jednym z głównych celów podjętego przedsięwzięcia było zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczenie wypadków.

Poniedziałkowe spotkanie z młodzieżą było inauguracją działań jakie są i będą podejmowane przez wszystkie służby w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Na podstawie inf. KPP w Ciechanowie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony