Do uczestników ruchu drogowego

Z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który przypada 19 listopada 2017 r.

Ilustracja do artykułu policja_predkosc.jpg

Dzień poświęcony jest pamięci wszystkich poszkodowanych w wyniku wypadków drogowych. To doskonała okazja aby zwrócić uwagę uczestnikom ruchu drogowego na konieczność przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa.

Przez okres pierwszych dziesięciu miesięcy bieżącego roku, na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 1866 wypadków drogowych, w których zginęło 228 osób a 2293 zostały ranne. Od lat niezmienną przyczyną wypadków na drogach jest brawura i notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości oraz niewłaściwe wykonywanie manewrów drogowych i niedostosowanie sposobu jazdy do warunków panujących na drodze.

Kolejnym zagrożeniem są nietrzeźwi kierowcy, którzy poruszają się po drogach. Tyko w tym roku na drogach garnizonu mazowieckiego zatrzymano 5742 kierujących pod wpływem alkoholu.

O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać również piesi i rowerzyści. Właściwe oświetlenie roweru i elementy odblaskowe to podstawowe wyposażenie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 m. Natomiast osoba piesza mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 m, co pozwala kierującemu wyhamować i bezpieczne ominąć pieszego.

W Światowym Dniu Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy wypadek drogowy niesie za sobą tragedię osób najbliższych ofiary, która traci w nim życie bądź doznaje uszczerbku na zdrowiu.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony