Podpisanie umowy w tej sprawie już w sobotę 3 lutego br.

Inwestycja będzie realizowana przez trzy samorządy przy wsparciu środków samorządu wojewódzkiego

Ilustracja do artykułu mapa_drog.jpg

Wsparcie samorządu wojewódzkiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” wyniesie 4,2 mln zł. Wartość całej inwestycji może wynieść nawet 10 mln zł.

Porozumienie intencyjne w sprawie wspólnego finansowania przebudowy drogi zostało podpisane 11 października 2017 r. w Ciechanowie. W tej sprawie porozumiały się trzy samorządy: powiatowy, miejski i gminy Opinogóra Górna, a porozumienie podpisali: starosta ciechanowski Sławomir Morawski, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz wójt gminy Opinogóra Górna Piotr Czyżyk.

Samorząd powiatowy, który jest zarządcą drogi, będzie prowadzącym inwestycję. Powiat zobowiązał się do przygotowania w całości wymaganej dokumentacji, niezbędnej do realizacji inwestycji oraz złożenia wniosku o jej dofinansowanie. Powiat będzie również odpowiedzialny za wyłonienie wykonawcy w drodze przetargu. Nad przebiegiem prac będzie czuwać Powiatowy Zarząd Dróg.

Jak poinformował Józef Borkowski - kierownik Powiatowego Zarządu Dróg, przebudowana nawierzchnia będzie miała 6 metrów szerokości (obecnie ma o połowę mniej), położone zostaną chodniki (łącznie 920 metrów w miejscowościach, przez które droga będzie przebiegała), kanalizacja deszczowa (w ulicy Kąckiej na długości ponad 700 m), odwodnione i oczyszczone zostaną rowy, przebudowany most na rzece Sona między Kątami a Opinogórą, wykonanych 112 zjazdów na posesje i pola. Wzdłuż całej długości trasy (ponad 6 km) prowadziła będzie naprzemiennie ścieżka rowerowa.

Podpisanie umowy w sprawie wspracia inwestycji przez samorząd wojewódzki odbędzie się 3 lutego 2018 r. o godz. 11.00 w ciechanowskim Ratuszu.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony