Maleje liczba krwiodawców bo ci też wyjeżdżają na urlopy

Oddział Terenowy w Ciechanowie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który mieści się na terenie Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie zachęca do oddawania krwi

Ilustracja do artykułu krew2.jpg


Jak co roku w okresie wakacyjnym zapotrzebowanie na krew jest duże, a nawet większe niż zazwyczaj. Częściej niż w innych miesiącach na oddziały szpitalne trafiają ofiary wypadków - nie tylko komunikacyjnych, ale też tych związanych z pracami polowymi. Ten niekorzystny bilans można poprawić.

Oddział Terenowy w Ciechanowie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który mieści się na terenie Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie zachęca do oddawania krwi.
Zgłaszać można się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.00.

Centrum Krwiodawstwa prosi jednak o wcześniejsze przybycie.
Po oddaniu krwi przysługuje dzień wolny od pracy i posiłek regeneracyjny w postaci 8 czekolad i wafelka. Będzie oznaczona grupa krwi, wykonane badania wirusologiczne oraz morfologia. Po trzecim oddaniu krwi każdy krwiodawca otrzyma ,,Krew Kartę’ z oznaczoną grupą krwi.

Krew może oddać każdy, kto ma nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony