Impreza odbywa się w Ciechanowie po raz drugi

Festiwal poświęcony jest wybitnej kompozytorce, twórczyni polskiej kultury muzycznej, akordeonistce, pochodzącą z Sońska pod Ciechanowem

Ilustracja do artykułu rzeczkowska.jpg


W piątek 26 maja i w sobotę 27 maja br. Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Urszuli Rzeczkowskiej pt: "Cała sala śpiewa z nami". Współorganizatorem Festiwalu jest również gmina Sońsk.

W tym roku w PCKiSz oprócz przesłuchań uczestników odbędą się również warsztaty wokalne prowadzone przez Jurorów Festiwalu.

Program:

Piątek, godz. 12.00 – Warsztaty artystyczne, przesłuchania uczestników, wyjazd na grób U. Rzeczkowskiej w Sońsku oraz ognisko integracyjne w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie

Sobota, godz. 12.00 – Koncert Galowy laureatów oraz i Recital Gwiazdy Danuty Stankiewicz – jednej z jurorek Festiwalu, której towarzyszyć będzie w ocenie uczestników inna znana artystka Joanna Rawik i wybitny perkusista Maciej Ostromecki.

Przypomnijmy, że Urszula Rzeczkowska urodziła się w Sońsku w 1934, zmarła nagle w Warszawie w 1978 roku. Stworzyła  wiele piosenek, które stały się przebojami, a śpiewali je popularni wykonawcy polskiej muzyki rozrywkowej.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony