Polska Reprezentacja zajęła V miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając 26 medali w tym 4 złote, 8 srebrnych oraz 14 brązowych

W sześćdziesięcioosobowym składzie Reprezentacji Polski znalazło się 2 wychowanków trenera Michała Korzybskiego: Piotr Szwejkowski (KAN Pułtusk) oraz Andrzej Reduch reprezentujący LKS Matsogi Ciechanów

Ilustracja do artykułu od lewejMichał Korzybski, Piotr Szwejkowski, Andrzej Reduch.jpg

Od lewej: Michał Korzybski, Piotr Szwejkowski, Andrzej Reduch

W dniach 10-15 października 2017 odbyły się XX Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF. W Mistrzostwach wzięło udział 1051 seniorów i juniorów reprezentujących łącznie 49 państw.

Po zakończeniu kariery sportowej przez jedyną Mistrzynię Świata z Ciechanowa Ilonę Omiecińską ( Jesolo, 2015), nasze nadzieje medalowe pokładaliśmy w doświadczonych zawodnikach Andrzeju Reduchu oraz Pawle i Piotrze Szwejkowskich.
Niestety z przyczyn osobistych w Mistrzostwach nie wystartował aktualny wicemistrz Europy Paweł Szwejkowski, który zaliczany był do grona faworytów w konkurencji układów formalnych IV-VI Dan.

Wicemistrz Świata sprzed 2 lat Andrzej Reduch w konkurencji układów formalnych III Dan przeszedł spokojnie przez eliminacje pokonując kolejno Jamie Wiliamsa (Irlandia) oraz Marcosa Encine (Paragwaj). W walce o strefę medalową po bardzo wyrównanym pojedynku Andrzej niestety uległ zawodnikowi Norwegii Espenowi Drange.

W stawce 43 zawodników Andrzej pokazał Taekwon-do na najwyższym światowym poziomie, był w życiowej formie i pomimo doskonałej prezentacji swojego układu, troszeczkę zabrakło tzw sportowego szczęścia w pojedynku z Norwegiem.
Drugi Ciechanowianin Piotr Szwejkowski aktualnie reprezentujący KAN Pułtusk, w konkurencji układów formalnych IV-VI Dan, niestety w pierwszym pojedynku uległ Maxime Bujold (Kanada), natomiast szczęście uśmiechnęło się do Piotra w konkurencjach drużynowych, gdzie wraz z drużyną zdobył srebrny medal w testach siły.

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Świata:

1. Irlandia - 10 złotych, 8 srebrnych, 10 brązowych
2. Nowa Zelandia – 8 złotych, 6 srebrnych, 13 brązowych
3. Rosja – 8 złotych, 1 srebrny, 9 brązowych
4. Rumunia – 6 złotych, 6 srebrnych, 4 brązowe
5. Polska – 4 złote, 8 srebrnych, 14 brązowych

Wszystkich naszych zawodników będziemy mogli zobaczyć już niebawem w Ciechanowie podczas XI edycji Masters Mazovia Cup, która odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2017 w hali widowisko-sportowej MOSiR przy ul. 17 Stycznia 60.

Na podstawie inf. Michał Korzybski - LKS Matsogi Ciechanów

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony