Stróże prawa ujawnili 14 nieprawidłowości

Sprawdzone zostały urządzenia, oznakowania i oświetlenie służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych

Ilustracja do artykułu policja_dokrotu.jpg

Przeglądowi poddano tereny w rejonie, szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. W sumie policjanci przeprowadzili 53 takich kontroli. Lustracja zakończyła się w środę 23 sierpnia. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak znaku A-17 (dzieci), brak tablic ostrzegających T-27 (tzw. Agatka) oraz niewidoczne oznakowanie poziome przejścia dla pieszych. W trosce o bezpieczeństwo policjanci skierowali 7 wniosków do zarządców.

Od 1 września, podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły”, patrole policji wspólnie ze Strażą Miejską pełnić będą służbę w okolicach szkół, sprawdzać będą także autobusy przewożące dzieci do szkoły.

Drogówka skontroluje także, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy używane są foteliki/siedziska oraz pasy bezpieczeństwa. Policjanci odwiedzą także dzieci w szkole, podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Na podstawie inf. KPP w Ciechanowie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony