Trzeciego i czwartego lipca br. doszło do kolejnych oszustw, gdzie sprawcy wykorzystując zaufanie społeczne do Policji wyłudzili pieniądze

Ofiarą oszustwa padło dwoje mieszkańców Ciechanowa, tracąc kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tym razem sprawcy działali metodą „na policjanta” i "na wypadek"

Ilustracja do artykułu policja_nawnuczka.jpg

Mężczyzna, który zadzwonił do kobiety poinformował ją, że jest policjantem, a jej pieniądze na koncie w banku mogą być zagrożone.

Oszuści nakłonili kobietę do podjęcia pieniędzy z banku i przekazanie ich (fałszywym) „policjantom”. Rozmówca twierdził, że pieniądze, które znajdują się na jej koncie są zagrożone, policja już zamroziła konta a pieniądze, które ma pobrać i przekazać są podłożone przez policjantów. Gdy pobierze je z konta i zostawi we wskazanym miejscu pomoże w ten sposób Policji a zarazem uchroni swoje oszczędności.
Mieszkanka Ciechanowa wypłaciła pieniądze, które przekazała przestępcom. Kiedy wróciła do domu i przeanalizowała całe zajście zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, wtedy zawiadomiła prawdziwych policjantów.

A już 4 lipca br. także mieszkaniec Ciechanowa padł ofiarą oszustwa, w którym stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tym razem sprawcy poinformowali mężczyznę o wypadku drogowym, który miała spowodować jego córka. Pieniądze, które zdołali wyłudzić miały zapobiec jej aresztowaniu.

 

Pamiętajmy!!! Prawdziwi Policjanci nigdy nie informują osób postronnych o podejmowanych działaniach, a szczególnie o tajnych akcjach.

Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy.

Jeśli zadzwoni telefon i Wasz rozmówca będzie przedstawiał się jako, policjant, funkcjonariusz CBŚ, Prokurator czy bliski krewny i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod nr 997 lub 112 po prawdziwych Policjantów!!!

BTW

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony