Wyróżnienia otrzymali m.in. uczniowie ze szkół powiatu ciechanowskiego

W Warszawie odbył się finał jubileuszowej XXV wojewódzkiej edycji konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

Ilustracja do artykułu ks4.jpg

W Zamku Królewskim w Warszawie, 29 maja 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej XXV wojewódzkiej edycji konkursu „Wydajemy Własną Książkę”.

Natalia Jakubiak, uczennica Szkoły Podstawowej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie zdobyła równorzędną nagrodę w kategorii literackiej oraz wyróżnienia w kategorii plastycznej i edytorskiej. Obdarowana została aż trzema książkowymi nagrodami.

Spośród ciechanowskich „Białych Kruków” równorzędne wyróżnienia oraz nagrody książkowe otrzymały ponadto następujące osoby:

1. Aniela Stypik ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ciechanowie – wyróżnienie literackie;
2. Krystian Kobyłecki ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie – wyróżnienie literackie;
3. Zuzanna Rudnicka ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie - wyróżnienie literackie;
4. Julia Przybyłek ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej – wyróżnienie literackie;
5. Monika Radziejewicz ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie;
6. Agata Sacherska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ciechanowie – wyróżnienie edytorskie;
7. Karolina Metera ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie – wyróżnienie plastyczne.

Na uroczystość finałową została zaproszona Anna Mieszkowska nauczyciel z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie, koordynator projektu na terenie powiatu ciechanowskiego, która odebrała podziękowania dla pozostałych uczestników konkursu z terenu powiatu ciechanowskiego oraz dla ich szkół.

Ogółem na konkurs zgłoszono 193 książki 250 autorów. Przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i edytorskiej.

Impreza finałowa została podzielona na dwie części. W pierwszej głos zabrali przedstawiciele organizatorów oraz władz lokalnych. Robert Miszczuk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie, pomysłodawca całego konkursu, opowiedział o początkach całego projektu, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia. Podkreślił fakt, iż pomimo wszechobecnych mediów cyfrowych, słowo pisane i książka drukowana jest obecna w życiu młodych ludzi. Serdeczne podziękowania skierował w stronę opiekunów uczestników konkursu, nauczycieli bibliotekarzy, rodziców, którzy wspierają i pomagają swoim dzieciom w rozwijaniu talentów. Krzysztof Czubaszek burmistrz dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy pogratulował wszystkim nagrodzonym życząc im dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Podczas uroczystości zaprezentowane zostało nowe logo konkursu. Organizatorzy podziękowali wszystkim dotychczasowym uczestnikom oraz ich opiekunom, w szczególności nauczycielom bibliotekarzom za wspólne ćwierć wieku konkursu. Spotkanie zakończyło się w „Cafe Zamek”, przy słodkim poczęstunku. W czasie wspólnych rozmów pojawiły się pomysły na dalsze działania związane z ideą projektu „Wydajemy Własną Książkę”.

Warszawski zamek to miejsce związane z książką i literaturą. Tutaj polscy królowie realizowali swoje pasje bibliofilskie gromadząc liczne księgozbiory. Tu również w okresie dwudziestolecia międzywojennego przez kilka miesięcy mieszkał znany pisarz Stefan Żeromski. Laureaci konkursu podążyli tropem tych tradycji. Zwiedzili Bibliotekę Królewską i Mieszkanie Stefana Żeromskiego. Nauczyciele/opiekunowie, w tym czasie spisywali swoje refleksje związane z jubileuszową edycją, udziałem uczniów w konkursie i emocjach, jakie wywołuje, wspólne z dziećmi, tworzenie książek. Część oficjalną wzbogaciło przedstawienie „Syzyfowe prace” w wykonaniu Teatru ATLANTIS.

Patronat honorowy nad uroczystością objął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz burmistrz dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Krzysztof Czubaszek.

Na podstawie inf. Anny Mieszkowskiej- koordynatora konkursu, BP w Ciechanowie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony