Trzy takie spotkania są już za nami

Debaty miejskie odbyły się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Ilustracja do artykułu bym2.jpg

Podczas spotkań z mieszkańcami Ciechanowa rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa lokalnego, wykorzystania narzędzi współpracy oraz wymiany informacji mieszkańców z Policją - poinformowała nas Jolanta Bym - oficer prasowy ciechanowskiej komendy policji. - Każdy z mieszkańców Ciechanowa mógł uczestniczyć w rozmowie o bezpieczeństwie w mieście, wyznaczyliśmy trzy terminy oraz dogodne godziny popołudniowe tak aby każdy miał możliwość zgłoszenia swoich spostrzeżeń - podkreśliła J. Bym.

W ten sposób zaproponowano mieszkańcom aktywne uczestniczenie w tworzeniu bezpieczeństwa w naszym mieście poprzez wykorzystanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od początku 2017 roku poprzez platformę wymiany informacji policja otrzymała 334 zgłoszenia, z których 44,9 % zostało potwierdzonych przez Policję.

Mieszkańcy dowiedzieli się również o możliwościach aplikacji „Moja Komenda”, która zawiera bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce, umożliwia wyszukanie dzielnicowego poprzez wpisanie własnego adresu lub nazwiska dzielnicowego oraz możliwość połączenia telefonicznego z wybraną jednostką policji czy też dzielnicowym.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony