DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO W POWIECIE CIECHANOWSKIM

W dniach 16 - 22 września 2020 roku obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego zostanie przeprowadzona akcja ROAD SAFETY DAYS - Dni Bezpieczeństwa Na Drogach.

Ilustracja do artykułu DG MOVE ROADPOL_POST FACEBOOK_1200x630px8.jpg

Na drogach Europy w ciągu doby liczba osób zabitych w wypadkach drogowych wynosi 70,  natomiast w Polsce 8.

Celem projektu jest promowanie “wizji zero”, a więc ZERO ofiar śmiertelnych na drogach Unii Europejskiej w pespektywie do 2050 roku.

Główne działania Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ciechanowie na terenie naszego powiatu przewidziane są na dzień 18 września 2020 roku, kiedy to przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ciechanowie i Zespołem Szkół nr 1 im. J. Bema w Ciechanowie skoncentujemy się na egzekwowaniu prawa i zachęcaniu uczestników ruchu drogowego do rozważnej jazdy, stosowania się do ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa lub kasku, niekorzystania z telefonu komórkowego oraz unikania alkoholu i narkotyków niezależnie od kierowania pojazdem.

Uczestniczyć w projekcie może każdy, kto podpisze zobowiązanie dotyczące bezpieczeństwa na drogach i będzie informował innych o Dniach Bezpieczeństwa ROADPOL.

Zmobilizujmy się wszyscy na ten jeden dzień, by w powiecie ciechanowskim i w całej Polsce nikt tego dnia nie zginął w wypadku drogowym.

 

Joanna Potocka-Rak

Starosta Ciechanowski

Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ciechanowie

 

https://www.roadpolsafetydays.eu/what-are-roadpol-safety-days

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony