Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej 2023

W dniu 27 sierpnia 2023 roku odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej 2023. Święto plonów to piękny, staropolski obrzęd rolniczy. Gospodarzem tegorocznych dożynek była Gmina Bieżuń w powiecie żuromińskim.

IMG_0041.jpg

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od korowodu wieńcowego i powitania delegacji powiatów z całego województwa. W samo południe została odprawiona Msza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory oraz w intencji rolników i mieszkańców regionu pod przewodnictwem biskupa Szymona Stułkowskiego.

Powiat ciechanowski reprezentowali: Łukasz Lewandowski- Przewodniczący Delegacji Dożynkowej, Sławomir Rudnicki – Wiceprzewodniczący Delegacji Dożynkowej, Wioleta i Krzysztof Rychlik- Starostowie Dożynkowi, właściciele rodzinnego gospodarstwa w miejscowości Rzeczki- gmina Ciechanów, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ciechanowie oraz członkowie Ludowego Zespołu Artystycznego "LZA Ciechanów". Wykonawcą wieńca dożynkowego było KGW „Czerwone Korale” z Kownat Rzędowych.

Dożynki to  forma podziękowania rolnikom z Mazowsza za tegoroczne zbiory oraz za trud pracy jaki wkładają każdego dnia. Niepowtarzalna atmosfera pełna regionalnych atrybutów, wieńców, koszy z darami natury, strojów ludowych, tradycyjnych tańców oraz przyśpiewek skupiła mieszkańców całego województwa mazowieckiego.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w tym pięknym święcie.

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony