Droga dla wszystkich

W ubiegłą sobotę (16.11.2019r.) odbyło się uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanego odcinka drogi łączącej Ciechanów i Opinogórę przez Kąty.

Ilustracja do artykułu image035.jpg

Oddaniu drogi towarzyszył przejazd zabytkowych pojazdów. Kierowcy samochodów, motocykliści
i rowerzyści zebrali się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ciechanowie, skąd o godzinie 11 ruszyła kolumna  fordów, rolls royce’ów, mercedesów, syrenek i innych perełek  motoryzacji. W trakcie przejazdu, na granicy Miasta Ciechanów i Gminy Opinogóra kawalkada została zatrzymana przez Koło Gospodyń  Wiejskich  z Kołaczkowa. Panie z przytupem i na wesoło powitały uczestników rajdu przed wjazdem na teren gminy opinogórskiej i podziękowały przedstawicielom  samorządów zaangażowanych w inwestycję.

Gdy uczestnicy rajdu dotarli do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, zostali powitani przez Zygmunta i Elizę Krasińskich, niegdysiejszych  właścicieli opinogórskiego majątku. Po oficjalnym przywitaniu
 i przemowie zaproszonych gości uczestnicy wydarzenia mieli okazję podziwiać z bliska zaparkowane przed dworkiem klasyki motoryzacji. Nie zabrakło aut, które najbardziej kojarzą nam się z polską szosą pod koniec ubiegłego wieku – polonezy i „maluchy” godnie reprezentowały polską myśl techniczną.

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony