Otrzymali nagrody od marszałka wojewodztwa mazowieckiego

Druh Andrzej Matczak z OSP Młock i druh Mariusz Zagożdżon z OSP w Radomiu zostali strażakami maja i kwietnia

Ilustracja do artykułu druh.jpg

Foto: Urząd Marszałkowski Woj. Maz w Warszawie

Druh Mariusz Zagożdżon w nocy z 25 na 26 kwietnia zauważył ogień wydobywający się z komina jednego z radomskich domów jednorodzinnych. Natychmiast wezwał straż pożarną i podjął działania ratownicze. Obudził i wyprowadził z zadymionego domu rodzinę z dziećmi. Dzięki szybkiej reakcji udało się uratować domowników oraz ich mienie. Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Mariusz Zagożdżon otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Kwietnia 2018”.

Z kolei „Strażakiem Miesiąca Maja 2018” został druh Andrzej Matczak z OSP w Młocku (gm. Ojrzeń, pow. ciechanowski”). Z pożarnictwem związany jest od 40 lat. W OSP Młock pełni funkcję skarbnika. 4 maja br. w miejscowości Ciemniewo doszło do wypadku. Samochód osobowy uderzył w przebiegającego przez jezdnię łosia, a następnie w drzewo. W wypadku zostało poszkodowanych dwóch pasażerów. Samodzielnie opuścili oni pojazd, ale doznali urazów m.in. głowy i kończyny dolnej. Druh Andrzej Matczak widząc zdarzenie, zatrzymał się i przed przybyciem służb ratowniczych opatrzył rany. Przybyłym służbom udzielił informacji na temat stanu poszkodowanych i pomógł w przetransportowaniu ich do zespołu PRM. Szybka reakcja, profesjonalizm oraz umiejętności udzielania pomocy medycznej sprawiły, że doznane urazy nie pogłębiły się.

O strażakach-ochotnikach śmiało mogę powiedzieć, że są to ludzie do zadań specjalnych. Mimo swych rodzinnych i zawodowych obowiązków zawsze są na służbie, gotowi do niesienia pomocy. Ich praca jest niezwykle ryzykowna i wymagająca ogromnego poświęcenia. Dlatego bardzo dziękuję druhom za to, że dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i nie są obojętni na ludzką krzywdę – podkreślił podczas spotkania ze strażakami marszałek Adam Struzik.

Na podstawie inf: Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony