Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 26 maja 2017 roku

Konkurs to cykliczna impreza pod nazwą „Słowa bliskie młodym”, a w tym roku odbywająca się pod hasłem „…a w miłowaniu nikt mi nie dorówna”

Ilustracja do artykułu DSC_0832.JPG

W czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie przy ul. Sikorskiego 7 odbył się finał powiatowego konkursu recytatorskiego z cyklu „Słowa bliskie młodym” przebiegający w tym roku pod hasłem zaczerpniętym z „Przygód Sindbada Żeglarza” autorstwa Bolesława Leśmiana „…a w miłowaniu nikt mi nie dorówna”.

Ogłoszony z okazji 140 rocznicy urodzin i 80 rocznicy śmierci poety konkurs, adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - miłośników poezji, uzdolnionych recytatorów. Celem konkursu było propagowanie pięknej poezji Leśmiana.

Po przejściu wstępnych, szkolnych eliminacji do finału przystąpiło 17 osób z sześciu szkół powiatu ciechanowskiego. Prezentowany repertuar oceniało jury w składzie: Monika Zbyszyńska-Matusiak – przewodnicząca oraz Teresa Sadowska - przedstawiciel organizatorów - jako członek jury. Nagrody i wyróżnienia otrzymało 7 osób:

I miejsce – Natalia Borkowska, Gimnazjum Nr 4 w Ciechanowie
II miejsce – Julia Pawlicka, Gimnazjum Nr 4 w Ciechanowie
III miejsce - Paulina Zagórska, Zespół Szkół w Kraszewie

Wyróżnienia:

Alicja Nalborska, Gimnazjum Nr 1 w Glinojecku
Julia Tyjeńska, Gimnazjum Nr 4 w Ciechanowie
Natalia Nabeluk, LO w Glinojecku
Andżelika Rykowska, LO w Glinojecku

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców (zegarki) ufundowało Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. Po wręczeniu nagród uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mogli wysłuchać krótkiego wykładu, na temat recytacji tekstów i warsztatu aktorskiego, wygłoszonego przez Monikę Zbyszyńską-Matusiak oraz skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących interpretacji prezentowanych przez siebie utworów.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony