Nadal wyłudzają oni pieniądze od mieszkańców Ciechanowa

W maju policjanci odnotowali kolejne oszystwa

Ilustracja do artykułu policja_areszt.jpg

Na poczatku maja (4 maja), dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał dwa zgłoszenia od mieszkańców Ciechanowa. Na ich telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Tym razem nasi mieszkańcy nie dali się nabrać.

Oszuści odpowiednio manipulując rozmową przekonują swoją ofiarę, że chcą aby ta im pomogła w tajnej operacji przeciwko np. hakerom wyłudzającym pieniądze z kont lub nieuczciwym pracownikom banków. Następnie polecają podjąć pieniądze z banku i udzielają instrukcji co do ich przekazania przestępcom. To jedna z metod jakie się pojawiają.

Inna to metoda na wypadek komunikacyjny. Oszuści informują, że bliska im osoba była sprawcą wypadku drogowego i żeby nie trafiła do aresztu trzeba wpłacić kaucję co również jest kłamstwem.

Na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do oszustwa, w którym tym razem padła pracownica lombardu. Oszuści poinformowali kobietę, że ma dojść do napadu na lombard oraz że policja prowadzi działania w tej sprawie. Poinstruowali pracownicę, że do lombardu przyjdzie dwóch policjantów, którzy zabezpieczą pieniądze i złoto. Byli to przestępcy. Sposobów na takie i podobne oszustwa jest coraz więcej i wciąż przestępcy je modyfikują.

Należy zachować ostrożność i rozwagę.

Pamiętajmy, że Policja nigdy nie informuje o prowadzonych działaniach przez telefon i NIGDY nie prosi o przekazanie im pieniędzy w jakiejkolwiek formie.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony