Z takiej ilości roślin można uzyskać ponad 7 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych

Policjanci zabezpieczyli 350 krzewów konopi indyjskich

Ilustracja do artykułu policja_narkotyki.jpg

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, we wtorek 22 sierpnia br. wpadli na trop krzewów konopi indyjskich. Na terenie gminy Sońsk znaleźli miejsce, gdzie łącznie zabezpieczyli 350 krzewów konopi. Rośliny rosły w kilku miejscach, wewnątrz pola, oraz na nieużytkach rolnych. Z takiej ilości krzewów można uzyskać ponad 7 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych.

Jak informuje podkom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie,  następnego dnia (23.08.) policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Ciechanowa, który posiadał marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Bojanowskiego tuż po północy. Wtedy 21-latek na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać, co wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy. Podczas kontroli osobistej mężczyzny policjanci znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym. Badanie policyjnym testerem wskazało, że jest to marihuana.

A już 24 sierpnia br. policjanci zatrzymali kolejną osobę, która posiadała przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze podczas patrolowania terenu miasta, przy ul. Ogrodowej, ok. godz. 22.00 zauważyli zaparkowanego seata. Były w nim dwie osoby. Dziwne zachowanie kierowcy i pasażerki było spowodowane obecnością narkotyków. Policjanci znaleźli susz roślinny oraz amfetaminę. Do posiadania środków odurzających przyznał się 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Ta sama kara grozi za uprawę konopi.

Na podstawie inf. KPP w Ciechanowie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony