Zasłużeni policjanci otrzymają odznaczenia i awanse

W tym dniu odbędzie się uroczysta akademia, a w sobotę 22 lipca piknik dla mieszkańców na Placu św. Jana Pawła II

Ilustracja do artykułu DSC07842.JPG

Foto: Obchody święta Policji w 2016 roku

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00 złożeniem wieńców i wiązanek pod Krzyżem Katyńskim u podnóża farskiej góry. O godz. 13.30 w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w parafii św. Tekli odprawiona zostanie msza święta w intencji Policjantów.

Po nabożeństwie, policjanci garnizonu ciechanowskiego oraz zaproszeni goście przejadą do siedziby Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Wojska Polskiego, gdzie odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Wręczane są wtedy odznaczenia i wyróżnienia. Oprócz odznaczeń państwowych mogą to być m.in.: Krzyże Zasługi za Dzielność, Medale za Długoletnią Służbę, Medale za Zasługi dla Policji oraz Odznaki Zasłużonego Policjanta. Część okolicznościowa uroczystej zbiórki rozpocznie się wręczeniem medali „Za zasługi dla Policji” i odznak „Zasłużony Policjant”.
W uroczystych obchodach uczestniczyć będzie starosta ciechanowski Sławomir Morawski.

To nie koniec obchodów święta Policji Państwowej.

Liczne atrakcje czekają na mieszkańców Ciechanowa w sobotę 22 lipca br. Od godz. 14.00 na placu Jana Pawła II, najmłodsi będą mogli zasiąść za kierownicą radiowozu, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy też sprawdzić swój układ linii papilarnych. Starsi ciechanowianie będą mogli zapoznać się z ofertą dla przyszłych policjantów.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca i zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995, przy nowelizacji ustawy o Policji. Święto Policji Państwowej przypada w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej (PP).

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony