Stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi

Tylko w ciągu czterech dni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy zatrzymali 8 piratów drogowych, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym

Ilustracja do artykułu policja_predkosc.jpg

W ostatni poniedziałek kierowcy pędzili z nadmierną prędkością przez Gumowo i Kraszewo. Na licznikach kierowców wskazówka była powyżej 100 km/h. We wtorek policjanci zatrzymali kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością w Ciechanowie na ul. Kasprzaka, w Gumowie oraz w Grudusku. Z największa prędkością poruszał się zatrzymany w Grudusku przy ul. Żeromskiego kierowca BMW. Młody kierowca pędził 113 km/h. W środę wpadło kolejnych dwóch piratów drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Citroena, który przez Kraszewo poruszał się z prędkością 130 km/h. 63-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. Natomiast w m. Gumowo został zatrzymany kierowca audi A6 . 26-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Dziś rano w Gumowie policjanci zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 24-letni kierowca vw jechał 107 km/h.

Jak podkreśliła kom. Jolanta Bym - oficer prasowy Komendy Policji w Ciechanowie, nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Przekraczanie prędkości zwłaszcza w miejscowościach gdzie poruszają się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stwarza ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo warunki atmosferyczne sprawiają, że przyczepność na drodze jest o wiele mniejsza. Policjanci będą przeciwdziałać takim zachowaniom i dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Na podstawie inf. KPP w Ciechanowie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony