Konkurs plastyczny rozstrzygnięty !!!
W dniu 14 czerwca br. w FSNT NOT w Ciechanowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz.
W tym roku odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkurs plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”, którego organizatorem jest KRUS Oddział Regionalny w Warszawie, Placówka Terenowa w Ciechanowie. Honorowy patronat na etapie regionalnym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Konkurs plastyczny miał za zadanie promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat zasad bhp podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, ze szczególny uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z niebezpiecznymi substancjami w rolnictwie.
Zadaniem uczestników było przedstawienia hasła tegorocznej edycji konkursu poprzez wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice, ukazującej sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.
Konkurs przebiega w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.
Uczestnikami konkursu na etapie regionalnym było 189 uczniów z 20 szkół podstawowych z rejonu działania Placówki Terenowej KRUS w Ciechanowie.
Według kategorii wiekowej: I grupa – klasy 0–III – 55 prac , II grupa – klasy IV–VIII – 134 prac.
Komisja konkursowa z wszystkich nadesłanych prac wyłoniła 6 laureatów i przyznała 20 wyróżnień. Na podstawie przestawionych prac, biorąc pod uwagę pomysłowość, jury przyznało następujące miejsca:
I kategoria - klasy 0-3
- miejsce Zuzanna Kozłowska uczennica klasy III ze szkoły Podstawowej w Sońsku
- miejsce Bartosz Humięcki uczeń klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sońsku
- miejsce Hanna Kurowska uczennica klasy II ze Szkoły Podstawowej w Gostkowie
II kategoria wiekowa klasy IV-VIII
- miejsce Julia Kępka uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Sońsku
- miejsce Jakub Tomczak uczeń klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Rostkowie
- miejsce Anna Chamska uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Grudusku
Wyróżnienia:
- Aleksander Kucharski uczeń klasy II ze Szkoły Podstawowej w Gołyminie Ośrodku
- Weronika Urbanowska uczennica klasy II ze Szkoły Podstawowej w Goryszach
- Aleksandra Romanowska uczennica klasy II ze Szkoły Podstawowej w Regiminie
- Jakub Kozłowski uczeń klasy ,,0” ze Szkoły Podstawowej w Sońsku
- Karolina Filipiak uczennica klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sońsku
- Joanna Kwiatkowska uczennica klasy ,,0” ze Szkoły Podstawowej w Gumowie
- Dominika Balcerzak uczennica klasy I ze Szkoły Podstawowej w Krasnem
- Liliana Banulska uczennica klasy I ze Szkoły Podstawowej w Bądkowie
- Julia Długołęcka uczennica klasy III ze Szkoły Podstawowej w Krasnem
- Kornelia Dobrosielska uczennica klasy I ze Szkoły Podstawowej w Krasnem
- Oliwia Marciniak uczennica klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej
- Krzysztof Lesiński uczeń klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej
- Nikola Kowalska uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej
- Hanna Mechowska uczennica klasy V ze Szkoły Podstawowej w Regiminie
- Alicja Rogalska uczennica klasy V ze Szkoły Podstawowej w Regiminie
- Maria Bochenek uczennica klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Grudusku
- Alicja Smolińska uczennica klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Szulmierzu
- Filip Cholewiński uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej
- Zofia Zadrożna uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Sońsku
- Oliwia Uliczna uczennica klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Zielonej
Samorząd Powiatu Ciechanowskiego wsparł inicjatywę poprzez ufundowanie nagród.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Poniżej fotorelacja ⇓