Wystąpili gospodarze - LZA Ciechanów i goście

Koncert galowy Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych KUPALNOCKA 2017 odbył się w sobotę 24 czerwca br. na błoniach zamkowych w Ciechanowie

Ilustracja do artykułu 14aa.jpg

Foto: "Mały Ciechanów" na scenie Kupalnocki 2017

Wystąpiły: Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów”, „Mały Ciechanów”, Chór Ludowy z Gruduska, Zespół Folklorystyczny „Beregynia” z ukraińskiego miasta Chmielnicki – miasta partnerskiego Ciechanowa oraz na zakończenie – polski zespół folkowy „Kapela Brodów”.

Podczas koncertu został rozstrzygnięty V Konkurs na najładniejszy Wianek Świętojański. Do konkursu zgłoszono 6 wianków, wykonanych z ziół, kwiatów i innych elementów flory. Autorki nagrodzonych wianków otrzymały atrakcyjne nagrody.

Wieczorem, odbył się rytuał poświęcenia wody w rzece Łydyni. Dokonał tego ks. proboszcz parafii farnej Zbigniew Adamkowski. Dziewczęta wrzuciły wianki do rzeki, które zgodnie z tradycją –  wyłowili chłopcy.

Jeszcze przed galą, o godz. 17.00, w Galerii im. B. Biegasa PCKiSz odbyło się spotkanie artystów z władzami powiatu i miasta. Podczas niego starosta ciechanowski Sławomir Morawski i zastępca prezydenta miasta Anna Żebrowska przedstawili charakter pracy samorządów, uroki ziemi ciechanowskiej i wręczyli zespołom drobne upominki. O godz. 18.00 wyruszył korowód, który przeszedł ulicami: Strażacką, Zieloną Ścieżką, przez Plac Kościuszki, ul. Warszawską, przez Plac św. Jana Pawła II, ulicą Wodną na błonia zamkowe. Koncert trwał do godz. 23.00 i cieszył się dużym zainteresowaniem.

W czwartek 22 czerwca br., w PCKiSz odbyło sie spotkanie integracyjne zespołów artystycznych, biorących udział w Kupalnocce 2017.

Organizatorami koncertu "Kupalnocka 2017" było Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki wspólnie z samorządami - powiatowym i miasta Ciechanów.

Fotoreportaż z Festiwalu Kupalnocka prezentujemy w Galerii

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony