Lekcje o Mazowszu

W dniu wczorajszym, tj. 25 lutego br. się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbyła się konferencja "Lekcje o Mazowszu: Pierwsze dni Niepodległości".

Ilustracja do artykułu DSC06838_strona.JPG

Zorganizowana została w ramach realizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli projektu, mającego na celu zainspirowanie nauczycieli do udziału w kolejnej już III edycji konkursu. W konferencji wziął udział Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego - Wiesław Raboszuk, Wicestarosta Ciechanowski - Stanisław Kęsik, przedstawiciele instytucji kultury, nauczyciele wszystkich typów szkół z regionu ciechanowskiego.  Wykład inauguracyjny pt. „Pierwsze dni niepodległości na Mazowszu” wygłosił prof. zwycz. dr hab. Janusz Odziemkowski (UKSW), historyk specjalizujący się w historii najnowszej, autor wielu książek i artykułów z zakresu historii wojskowości, historii Kościoła, międzynarodowych konfliktów zbrojnych, historii walk o niepodległość XIX-XX w. oraz II Rzeczypospolitej.
Uczestnicy konferencji pogłębiali wiedzę, jak w ciekawy sposób przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Otrzymali rónież publikację "Lekcje o Mazowszu. Scenariusze zajęć edukacyjnych".

MP

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony