Pobyt trwał tydzień, od 6 do 13 lipca 2017 r. w miejscowości Bar

Tym razem zespół miał okazję wystąpić z zespołami z Łotwy, Rosji, Estonii, Węgier, Bułgarii oraz Czarnogóry

Ilustracja do artykułu LRM_EXPORT_20170710_100114.jpg

Jak co roku, Ludowy Zespół Artystyczny "Ciechanów" miał okazję podróżować na festiwal folklorystyczny. Tym razem do Czarnogóry na Festiwal INTERNATIONAL FOLKLORE, CHOIR AND MODERN FESTIVAL "SINGING AND DANCING IN BAR".

Pobyt naszych reprezentantów trwał tydzień, od 6 do 13 lipca 2017 r., w miejscowości Bar, w której niektórzy tancerze byli już 21 lat temu.

Pogoda w tak urokliwym miejscu sprzyjała kąpielom słonecznym nad brzegiem Adriatyku, wspólnym spacerom i delektowaniem się lokalnymi potrawami. Artyści zwiedzili Stary Bar - ruiny zabytkowego średniowiecznego otoczonego murami niezamieszkałego miasta. Miasteczko położone jest na malowniczym skalistym wzgórzu około 4 km w kierunku wschodnim od współczesnego Baru. Jest to jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w tej części adriatyckiego wybrzeża. Wspaniałą podróżą były również odwiedziny Kotoru - miasta, które uznaje się za jedno z najlepiej zachowanych miast ze średniowiecza w południowo-wschodniej Europie. Zachwyca swoją architekturą i charakteryzuje się wąskimi, krętymi uliczkami, licznymi placami oraz kościołami prawosławnymi i katolickimi. Uroku dodaje piękny kobaltowy kolor wody, który podkreśla malowniczość miasteczka.

Zespół piękne chwile znad Adriatyku ma już za sobą. Ale to nie koniec letnich podróży LZA. Już niedługo kolejny Festiwal i podróż do Słowacji.

Na podstawie relacji LZA Ciechanów

BTW

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony