Maj kulturalnie - propozycje imprez PCKiSz

Ilustracja do artykułu Wangelis.jpg

20 maja (sobota), godz. 17.00 - Wiosennie z LZA „Ciechanów”

Jest jednym z najlepszych amatorskich zespołów folklorystycznych w Polsce, propagującym różnorodny polski folklor. Do tej pory dał ponad 1000 koncertów w Polsce. Przez cały okres działalności LZA rozwija ludowe techniki taneczne i śpiew. Wciąż poszerza repertuar. Obecnie LZA „Ciechanów” skupia prawie 100 członków, w trzech grupach wiekowych (młodzież, studenci oraz dorośli – grupa „Old Boy-e”). Dużym atutem zespołu jest obecnie Chór i soliści. Kierownikiem artystycznym jest Rita Tarczyńska, zaś muzycznym Zespołu i Kapeli – Jerzy Szpojankowski, Instruktorem – Paweł Dolecki. Oprócz koncertów okolicznościowych, LZA wraz z Kapelą, przygotowuje stale nowe programy autorskie.

Sala widowiskowa, wstęp 15 zł.

22 maja (poniedziałek), godz. 9.00 - XVII Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – eliminacje

Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

23 maja (wtorek), godz. 10.00 – 15.00 - Urodziny Marii Konopnickiej połączone z 200-leciem śmierci Tadeusza Kościuszki

W tym dniu będziemy świętować urodziny patronki kultury Ciechanowa, PCKiSz oraz Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie.
W programie:

● godz. 10.00 – Zajęcia edukacyjne „Czytaj z nami” dla najmłodszych (Kawiarnia Artystyczna PCKiSz)

● godz. 11.20 – Urodzinowy program poświęcony Patronce (Gimnazjum nr 3 im. M. Konopnickiej w Ciechanowie)

● godz. 13.00 – Złożenie kwiatów pod dwoma pomnikami M. Konopnickiej w Ciechanowie (Gimnazjum nr 3, Park im. M. Konopnickiej)

● godz. 13.30 – Prelekcja prezesa Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej dr. Leszka M. Krześniaka oraz prezentacja książki M. Konopnickiej „O Tadeuszu Kościuszce i Insurekcji wierszem” w ramach XXII Spotkania z Książką w Galerii (Polska Fundacja Kościuszkowska, Warszawa 2014), przez aktorów Teatru „Rozmyty Kontrast” z PCKiSz w Ciechanowie (Galeria im. Bolesława Biegasa PCKiSz).

Organizatorzy: Gimnazjum nr 3 im. M. Konopnickiej w Ciechanowie, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie, Polska Fundacja Kościuszkowska w Warszawie.
Miejsce: Kawiarnia Artystyczna PCKiSz, Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie, Park im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie, Galeria im. Bolesława Biegasa PCKiSz

24 maja (środa), godz. 19.30 - Koncert „Chór Niepoważnie” w wykonaniu Chóru „Sine Nomine” z Ciechanowa

Chór powstał w 1999 r. Jak podaje kronika chóru, pierwszy publiczny występ miał miejsce w kościele p.w. św. Józefa w Ciechanowie 25 kwietnia tegoż roku. Od lipca 2003 r. chór działa pod egidą Stowarzyszenia Ciechanowskie Forum Muzyczne ”Sine Nomine”, zaś od 1 stycznia 2006 r. jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Na swoim koncie ma już mnóstwo projektów muzycznych, a także koncertów w kraju i za granicą. Śpiewał również w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, na Zamku Królewskim w Warszawie oraz wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną w Filharmonii Narodowej. Podczas koncertu w Kawiarni Artystycznej usłyszymy stylizacje muzyki ludowej, aranżacje na chór popularnych melodii polskich i angielskich np. „Zielony mosteczek”, czy utwory z repertuaru zespołu The Beatles. Koncert będzie lekki i przyjemny. Dyrygent – Joanna Makijonko, akompaniament – Tatiana Fedorczuk.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

25 maja (czwartek), godz. 16.00 - Spotkanie „Koła Młodych” działającego przy Związku Literatów na Mazowszu

Spotkanie jest otwartą formą literackich zajęć warsztatowych dla ludzi młodych i dorosłych, w wieku 15 – 30 lat. Prowadzi je członek Zarządu ZLM Stanisław Kęsik – pisarz, poeta. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Pokój ZLM (II piętro), wstęp wolny

26 – 27 maja (piątek – sobota) - II Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Urszuli Rzeczkowskiej „Cała sala śpiewa z nami”

Piątek, godz. 12.00 – Przesłuchania konkursowe

Sobota, godz. 12.00 – Koncert Galowy i Recital Gwiazdy

Organizowany po raz drugi w naszym mieście ogólnopolski festiwal ma charakter konkursu. Ma przypomnieć zapomnianą, wybitną twórczynię polskiej kultury muzycznej, akordeonistkę i kompozytorkę, pochodzącą z Ziemi Ciechanowskiej – Urszulę Rzeczkowską (1934-1978). Stworzyła ona wiele piosenek, które stały się przebojami, a śpiewali je popularni wykonawcy polskiej muzyki rozrywkowej. W pierwszym dniu Festiwalu odbędą się warsztaty artystyczne, przesłuchania uczestników, zaplanowano też wyjazd na grób Rzeczkowskiej w Sońsku oraz ognisko integracyjne w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. W drugim dniu Festiwalu odbędzie się Koncert Galowy laureatów oraz recital Danuty Stankiewicz – jednej z jurorek Festiwalu, której towarzyszyć będzie w ocenie uczestników Joanna Rawik. PCKiSz przyjmuje zapisy na dwudniowe warsztaty artystyczne, prowadzone przez Jurorów Festiwalu. Są one nieobowiązkowe. Mogą w nich wziąć udział wszyscy, którzy wpłacą 140 zł – na konto PKO BP SA Ciechanów 60 1020 1592 0000 2502 0255 1984 lub w Sekretariacie PCKiSz w Ciechanowie.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

26 maja (piątek), godz. 20.00 - Koncert „Jazz z fonoteki mojej mamy” w wykonaniu Edyty Szewczyk z zespołem

Jej głos jest Państwu doskonale znany z anteny KRDP, gdzie codziennie prowadzi audycję Gość Dnia. Edyta Szewczyk – dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna. Jest również wykształconą i utytułowaną wokalistką. Pierwsze kroki stawiała w przasnyskim Domu Kultury, gdzie śpiewu i gry na fortepianie uczyła się w tamtejszym ognisku muzycznym. Już jako kilkuletnia dziewczynka wygrywała liczne festiwale piosenki dziecięcej i harcerskiej. W Ciechanowie zadebiutowała w II Koncercie Noworocznym GALA 1991, gdzie przy własnym akompaniamencie gitarowym, zaprezentowała nastrojowe utwory z repertuaru Elżbiety Adamiak. Przez kilka lat pobierała nauki śpiewu solowego w klasie nieżyjącego już tenora, profesora Zdzisława Skwary. Przez długi czas współpracowała z Waldemarem Koperkiewiczem, koncertując z nim i jego zespołem po całej Polsce. Jako wokalistkę ostatecznie ukształtowała ją słynna Bednarska – jedna z najbardziej prestiżowych szkół artystycznych w Polsce. Zaprezentuje własne interpretacje kultowych hitów z repertuaru m. in. Andrzeja Zauchy, Krystyny Prońko, Ewy Bem i zespołu Bemibek oraz Seweryna Krajewskiego. Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Artur Mikołajski – instrumenty klawiszowe, Robert Miroński – gitara prowadząca i akustyczna, Maciej Komar – gitara basowa, Jarosław Sokal – trąbka, Maciej Kowalski – saksofon, Maciej Ostromecki – instrumenty perkusyjne. Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki!

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 22 zł.

28 maja (niedziela), godz. 17.00 - Dzień Działacza Kultury i Drukarza

Kolejny raz pracownicy kultury i drukarze będą obchodzić swoje święto w PCKiSz. W programie: część oficjalna oraz spektakl teatralny „Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu aktorów Teatru „Rozmyty Kontrast” z PCKiSz, w reżyserii Andrzeja Liszewskiego. Obsada: Małgorzata Klimczak – Aniela Dulska, Jarosław Leszczyński – Felicjan Dulski, Tomasz Wóltański – Zbyszko Dulski, Aleksandra Barańska – Hesia Dulska, Aleksandra Masłowska – Mela Dulska, Justyna Niezgodzińska – Juliasiewiczowa, Marta Cekała – Lokatorka, Paulina Borek – Hanka, Sandra Pszczółkowska – Tadrachowa.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – zaproszenia

29 maja (poniedziałek), godz. 9.00 - IX Powiatowy Przegląd Piosenki Angielskiej „English Song 2017”

Przesłuchania w kategoriach: przedszkola, klasy I-III, IV-VI szkół podstawowych, gimnazja oraz szkoły średnie pow. ciechanowskiego. Zgłoszenia do 22 maja. Konkurs wspierany przez Szkołę Językową „English School” w Ciechanowie.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

31 maja (środa), godz. 19.00 - Muzyczno-taneczny wieczór grecki z Angelo Wangelisem

Angelo Wangelis – urodził się w Grecji, lecz od pierwszego roku życia zamieszkał wraz z rodzicami w Niemczech. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się we wczesnych latach dzieciństwa. Zainteresowanie przerodziło się w pasję, która stała się codziennością i sposobem na życie. Jest bardzo dumny ze swojego pochodzenia, dlatego pozostał wierny korzeniom i greckiej kulturze. Podczas wieczoru w Kawiarni Artystycznej usłyszymy koncert w jego wykonaniu, a następnie będziemy mieć okazję bawić się i tańczyć przy greckich rytmach. W barze „Cie–kawa” będzie można zamówić greckie jedzenie z Tawerny greckiej „Buzuki” w Ciechanowie. Zapisy i sprzedaż biletów: Dział Kultury i Sztuki, tel. 23 672 35 09.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 25 zł.

1 czerwca (czwartek, Międzynarodowy Dzień Dziecka), godz. 10.00 – 15.00 - Otwarcie wystawy lalek teatralnych „Czerwony Kapturek oraz inne baśnie”

Po raz pierwszy w PCKiSz zaprezentujemy wykonane artystycznie postaci z ulubionych baśni ze znanego na całym świecie Białostockiego Teatru Lalek. W Międzynarodowy Dzień Dziecka zapraszamy szczególnie najmłodszych, bo w godzinach 10.00-15.00, w odstępach co godzina, zostaną oprowadzeni po tej baśniowej wystawie. Prosimy grupy przedszkolne i szkolne o wcześniejsze zapisy, tel. 23 672 35 09.
Galeria im. Bolesława Biegasa, wstęp wolny

WARSZTATY PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach plastycznych z okazji Dnia Mamy i Taty. Zajęcia są skierowane do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. W programie: tworzenie okazjonalnych kartek, bukietów wiosennych oraz malowanie ptaszków, skrzynek decoupage, tworzenie korali. Uczestnictwo w zajęciach jest płatne (10 zł/osoba). Czas trwania zajęć: 60/90 min. Zajęcia prowadzi: Marzanna Bielawska.
Termin zajęć: 15-24 maja 2017 r.

Prosimy o wcześniejsze zapisy, tel. 694 105 941.

WYSTAWY:

Galeria im. Bolesława Biegasa

Czynna: wtorek – sobota, godz. 10.00 – 18.00

1 - 28 maja - Wystawa malarstwa Barbary ks. hr. Kudrzyckiej de Klonowskiej

Galeria na Pięterku im. Z. Szczepankowskiego i hol PCKiSz

13 – 31 maja Wystawa pokonkursowa VIII Mazowieckiego Konkursu Plastycznego „O Laur Sarbiewskiego” 2017.

Kawiarnia Artystyczna

1 - 31 maja - Wystawa malarstwa XI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Ciechanów 2016 Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

KINO „ŁYDYNIA”

16 - 21, 23 - 25. V - film biograficzny prod. Polska - GWIAZDY
19 - 21, 23 - 28, 30 - 31. V - Dramat, komedia, prod. Francja - JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI
19, 20, 21, 23-25. V - Film animowany, prod. Hiszpania - DUDI: CAŁA NAPRZÓD
26 - 28, 30 - 31. V - Film animowany, prod. USA - SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI 2D i 3D

MAŁE KINO „ŁYDYNIA”

Retrospektywa III Festiwalu Filmowego
"Wiosna Filmów w Polsce", pokazy filmów nagrodzonych na III edycji Festiwalu

Wstęp 10 zł.

20. V - Wilde Maus
18, 21. V - Dusza i Ciało
23, 27. V - Aquarius

FILMOWE PORANKI DLA DZIECI

20 - 21. V - film animowany, prod. Francja - PHANTOM BOY

Kawiarnia Artystyczna

Czynna codziennie w godzinach: pn. 15-21, wt.-pt. 13-21, sob.-ndz. 12-21. - www.ciekawa.eu

Pracownia Komputerowa

Działa w ramach projektu „eIntegracja – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Ciechanowskim”. Czynna wt. – czw., godz. 9.00 – 17.00 (parter dolny/Kawiarnia Artystyczna). Dostęp do komputera i internetu bezpłatny dla mieszkańców Powiatu Ciechanowskiego.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony