Mazowsze dla Syrii

„Mazowsze dla Syrii” – akcja wspierająca budowę szkoły w Syrii.

Ilustracja do artykułu plakat_mazowsze_dla_Syrii.jpg

Inicjatywa wspiera prośbę Arcybiskupa Jean-Abdo Arbacha z Homs w Syrii o pomoc w odbudowie szkoły w mieście Yabrud. Placówka w przyszłości ma nosić imię Janusza Kusocińskiego – złotego medalisty olimpijskiego (Los Angeles w 1932 r.), który został zamordowany w Palmirach pod Warszawą. Zbieżność nazw – Yabrud jest położone niedaleko starożytnego miasta Palmira – natchnęła organizatorów, by upamiętnić w ten sposób polskiego sportowca, a także pamięć o ludziach, którzy w podwarszawskich Palmirach, podczas II wojny światowej, masowo tracili życie.

Zbiórka środków na odbudowę szkoły w Yabrud realizowana jest z inicjatywy Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie,  międzynarodowej  organizacji wspierającej ofiary wojny w Syrii od samego początku konfliktu.

Dzięki pomocy  darczyńców współfinansowane są  w 140 krajach świata projekty pomocy humanitarnej: odbudowa domów, szpitali i szkół w miejscach katastrof naturalnych i wojen, dożywianie i leczenie mieszkańców najbiedniejszych rejonów świata.

W akcję "Mazowsze dla Syrii", w ramach której będą zbierane fundusze na budowę szkoły w Yabrud, zaangażowani są:  Marszałek Województwa Mazowieckiego, Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz, Wojewoda Mazowiecki, a także wiele innych organizacji i instytucji z obszaru Mazowsza.

Szczegółowe informacje o akcji na stronie internetowej http://pkwp.org.pl/mazowszedlasyrii

MP

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony