Wiele atrakcji w PCKiSz w Pierwszym Dniu Wiosny

Dla uczniów zaprezentowano spektakl teatralno-taneczny „Pchła Szachrajka” według Jana Brzechwy i konkurs „Najładniejsza Marzanna”, a dla dorosłych Światowy Dzień Poezji UNESCO

Ilustracja do artykułu 2.jpg

Przedstawienie „Pchła Szachrajka”, to barwne widowisko dla najmłodszych, którego premiera odbyła się jesienią ubiegłego roku. Opowiada ono o przygodach bohaterki bajki Jana Brzechwy – Pchły Szachrajki (w tej roli Barbara Kolak). Zostało ono przygotowane przez młodych aktorów z Teatru Dziecięcego „Klapsik” Edyty Bojkowskiej-Kolak oraz tancerzy z Zespołu Tańca Nowoczesnego „FUNNY” i Teatru Tańca „FAKT” Jolanty Szlagowskiej. Wszystkie grupy działają w PCKiSz.
21 marca widowisko obejrzały przedszkolaki z Ciechanowa i ze szkół z powiatu ciechanowskiego.

Zaraz po nim odbył się XL Konkurs Plastyczny „Najładniejsza Marzanna”. Jest to konkurs dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów z pow. ciechanowskiego i dla placówek szkolnictwa specjalnego.
Na placu przed PCKiSz zebrały się dziesiątki młodych artystów, którzy przygotowywali kolorowe kukły, będące symbolem pożegnania z zimą.
Do konkursu zgłoszono 50 kukiełek.

Jury w składzie: dr Bogumiła Umińska przewodnicząca Jury, kierownik Działu Historycznego Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Barbara Tokarska – Wójciak Rzecznik Prasowy Starosty Ciechanowskiego i Jerzy Ratowski plastyk z PCKiSz po prezentacji prac wszystkich uczestników, postanowiło przyznać uczestnikom następujące nagrody:

RÓWNORZĘDNE NAGRODY GŁÓWNE:

Grupy: „Uszatki”, „Wesołe Misie” – Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pluszowego Misia w Ciechanowie

Świetlica Szkolna – Szkoła Podstawowa TWP w Ciechanowie

Julia Przybyłek, Dominika Kamińska – Gimnazjum im. Z. Krasińskiego w Opinogórze Górnej

Podopieczni - Środowiskowy Dom Samopomocy typu „A i B” w Ciechanowie

Pozostałe prace Jury uhonorowało RÓWNORZĘDNYMI PIERWSZYMI NAGRODAMI.

Przedszkola:

Grupy „Krasnale”, „Misie”, „Żabki”, „Zerówka” – Przedszkole Specjalne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ciechanowie

Grupy: III, IV, V – Miejskie Przedszkole nr 1 w Ciechanowie

„Sówki” – Miejskie Przedszkole nr 3 w Ciechanowie

Grupa „Smerfy” – Miejskie Przedszkole nr 5 w Ciechanowie

Grupa „Muchomorki” – Miejskie Przedszkole nr 6 w Ciechanowie

Grupa „Tygryski” – Miejskie Przedszkole nr 10 w Ciechanowie

Grupa „Ważniaki” – Językowe Przedszkole „The Academy of Smurfs”w Ciechanowie

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Gołyminie Ośrodku

Grupa „Tygryski” – Niepubliczne Przedszkole „akademia Małych Odkrywców” w Ciechanowie

Grupy: „Krasnala Mędrka”, „Wesołka” – Niepubliczne Przedszkole Językowe „Akademia Krasnoludków” w Ciechanowie

2,5 – 6 latki – Niepubliczne Przedszkole „Dom Przedszkolaka” Montessori w Ciechanowie

Grupa „Skrzaty” – Niepubliczne Integracyjne Przedszkole „Zamkowe Skrzaty” w Ciechanowie

Kinga Adamkowska – Szkoła Podstawowa w Grudusku, kl. Ob.

Bartosz Kowalski – Zespół Placówek Oświatowych – Szkoła Podstawowa w Grudusku, Oddział Przedszkolny

Klaudia Piotrowska, Julia Kijewska, Adrian Kijewski – Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Goryszach

Kl. O – Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Bądkowie

Antonina Pawłowska – Szkoła Podstawowa w Gumowie

Szkoły Podstawowe:

Alicja Kołakowska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Ciechanowie

Bartosz Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa nr 7 w Ciechanowie

Wiktor Losz – Szkoła Podstawowa nr 7 w Ciechanowie

Franciszek Laskowski – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Jana Pawła II w Ciechanowie

Koło Prac Ręcznych, kl. IIb – Szkoła Podstawowa nr 4 w Ciechanowie

Wiktoria Żebrowska – Szkoła Podstawowa w Gołyminie Ośrodku

Weronika Kur – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechanowie

Małgorzata Milewska, Paulina Magdalińska – Szkoła Podstawowa w Gołyminie Ośrodku

Oliwier Jaroszewski, Patrycja Mach, Alicja Oglęcka, Mateusz Tański, Weronika Wysocka – Zespół Szkół Niepublicznych w Goryszach

Gabriela Grzelak, Zuzanna Urbanowska, Oliwia Skrzypczyk, Maja Sadowska, Julia Sadowska, Jakub Leśniewski, Miłosz Iłowski – Zespół Szkół Niepublicznych w Goryszach

Maja Sadowska – Zespół Szkół Niepublicznych w Goryszach

Kinga Tetfejer – Szkoła Podstawowa w Bądkowie

Świetlica Szkolna – Szkoła Podstawowa w Gumowie

Szkoła Podstawowa w Chotumiu

Gimnazja:

Oskar Osmański – Gimnazjum nr 1 im. KEN w Ciechanowie

Nikola Winnicka - Gimnazjum nr 1 im. KEN w Ciechanowie

Julia Antczak, Michalina Walczewska - Gimnazjum nr 1 im. KEN w Ciechanowie

kl. Ia, Ib, Ic, Id - Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie

Świetlica szkolna – Publiczne Gimnazjum w Gumowie

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Dziarnie

Grupa VI – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Dziarnie – Zespół Placówek w Dziarnie

Kategoria dodatkowa:

Internat – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ciechanowie

Szkoła – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ciechanowie


Później wszystkie zgłoszone Marzanny można było obejrzeć na specjalnej wystawie na tarasie przed PCKiSz.

Przygotowano też coś dla dorosłych miłośników poezji.
O godz. 15.00 w Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Ciechanowie odbyła się promocja książki –poetki seniorki śp. Jadwigi Wichrackiej-Sumiły - „Serce Jaskółki” . Zmarła już poetka należała do Związku Literatów na Mazowszu.
Natomiast drugiego dnia (22 marca), w Kawiarni Artystycznej PCKiSz, odbył się wieczór literacki, podczas którego został rozstrzygnięty Konkurs na Książkę Roku’ 2016 Związku Literatów na Mazowszu i nastąpiło wręczenie statuetki „Złote Pióro”. Towarzyszył im recital sióstr Zuzanny i Marty Federowicz.

To siedemnasta z kolei edycja Światowego Dnia Poezji (World Poetry Day), ustanowionego w 1999 r. przez UNESCO.

BTW

Powrót na początek strony