Trwa kampania profilaktyczna skierowana do wszystkich szkół w powiecie ciechanowskim

Policjanci podczas spotkań z nauczycielami oraz rodzicami prezentują walizkę edukacyjną z substancjami przypominającymi narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania

Ilustracja do artykułu 28058498_1923820407928413_2694854534837483755_n.jpg

Kampanię zainaugurowała konferencja z dyrektorami szkół, pedagogami, psychologami oraz nauczycielami koordynującymi sprawy pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Spotkanie, które odbyło się 16 listopada 2017 r. rozpoczęło szereg działań podejmowanych przez funkcjonariuszy policji w szkołach na terenie powiatu ciechanowskiego.

Policjanci byli obecni na radach pedagogicznych z nauczycielami oraz zebraniach z rodzicami gdzie prezentowano walizkę edukacyjną z substancjami przypominającymi narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Rozmawiano o zagrożeniach związanych z narkotykami a także omawiano procedury reagowania w przypadku znalezienia podejrzanej substancji.

Głównym celem akcji jest dostarczenie praktycznej, aktualnej i specjalistycznej wiedzy, która ułatwi szkołom wdrażanie adekwatnych do potrzeb programów wychowawczo-profilaktycznych.

Funkcjonariusze policji uczestniczą również w spotkaniach z uczniami szkół z terenu powiatu ciechanowskiego.

Za nami m.in. debata powiatowa międzyszkolna, która odbyła się w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie przy ul. Orylskiej, debata wewnątrzszkolna w Zespole Szkół Technicznych w Ciechanowie przy ul. Kopernika oraz spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum TWP w Ciechanowie.

Podczas spotkań z uczniami rozmawiamy o skutkach prawnych oraz zdrowotnych zażywania, posiadania czy dystrybucji narkotyków, dopalaczy. Często z udziałem ekspertów m.in. z Poradni Psychologicznej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Policji odpowiadamy na pytania oraz wątpliwości, które pojawiają się u młodych osób.

Działania profilaktyczne są cały czas kontynuowane.

Na podstawie inf. KPP w Ciechanowie

BTW

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony