Doszło do kilku wypadków i kolizji

Bardzo groźnie wyglądała kraksa w centrum Ciechanowa

Ilustracja do artykułu policja_wyp_skrzyz.jpg

Foto: Miejsce wypadku w Ciechanowie

W sobotę 13 maja, około godz. 13:15 na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów w tym radiowozu policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca oznakowanego radiowozu policji, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wjechał na skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadawał światło koloru czerwonego. Wtedy doszło do zderzenia z Mazdą, której kierowca wyjeżdżał z ul. 11 Listopada.
W wyniku zderzenia Mazda uderzyła w Nissana Micra, który znajdował się po prawej stronie ul. 11 Listopada . Następnie Nissan lekko uderzył w przód znajdującego się za nim Volkswagena. W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano trzy osoby: 40-latka kierującego Mazdą, 10-letnią pasażerkę tego auta oraz 31-letnią policjantkę - pasażerkę radiowozu.

Policjantka oraz kierowca Mazdy, po badaniach, jeszcze tego samego dnia zostali zwolnieni do domu. 10-latka, która doznała krwiaka głowy, pozostała na obserwacji, w niedzielę opuściła szpital. Prowadzone są czynności wyjaśniające w kierunku wykroczenia – spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

tego samego dnia, około godz. 15.20 w miejscowości Łopacin, doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego z przyczepką. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, gdzie według wstępnych ustaleń 27-letni kierowca motocykla uderzył w tył przyczepki ciągniętej za samochodem osobowym, którego kierowca skręcał w lewo. Motocyklista, który jechał z przeciwnego kierunku w wyniku zdarzenia doznał złamania kości śródręcza.

W niedzielę 14 maja, tuż po północy, doszło do zdarzenia drogowego w Ciechanowie na ul. Płockiej. 38-letni kierowca samochodu osobowego marki Porsche uderzył w tył pojazdu marki BMW. Jak się okazało kierowca Porsche, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia ok godz. 16.00 w Ciechanowie na ul. Gwiazdowicza, 68-letni nietrzeźwy kierowca motoroweru podczas wymijania uderzył w zaparkowany pojazd marki Honda. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lata oraz wysoka nawiązka.

Na podstawie inf. KPP w Ciechanowie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony