Nowa atrakcja turystyczna w powiecie ciechanowskim

Długo wyczekiwana przez mieszkańców powiatu inwestycja – Rodzinny Park Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie został oficjalnie otwarty. Tym samym zakończył się drugi – po wybudowaniu ścieżki rowerowej łączącej Ciechanów z Gołotczyzną – etap prac w ramach projektu realizowanego przez powiat ciechanowski wspólnie z samorządem Województwa Mazowieckiego.

otwarcie parku.JPG

2 lipca od godziny 15.00 na mieszkańców powiatu czekały liczne atrakcje. Dla dzieci zorganizowaliśmy strefę animacji: malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, zabawy z Asterixem i Obeliksem. Po części oficjalnej, podczas której podziękowano wszystkim, którzy byli zaangażowani w prace związane z budową parku, na scenie wystąpili lokalni artyści. Muzycznymi gwiazdami wieczoru byli Liber&InoRos oraz Beata i Bajm. Imprezę poprowadziła Małgorzata Milewska i Aleksander Sikora.

To było prawdziwe rodzinne otwarcie Rodzinnego Parku, powiedziała Joanna Potocka-Rak, Starosta Powiatu Ciechanowskiego. Gołotczyzna od dziś ma świetne miejsce, które będzie zachęcać do odwiedzin, a Powiat Ciechanowski nową atrakcję turystyczną stworzoną z myślą o lokalnym rodzinnym wypoczynku, dodała.

Park w Gołotczyźnie to miejsce wyjątkowe nie tylko ze względów krajoznawczych, lecz również rekreacyjnych, edukacyjnych i zdrowotnych, dedykowane wszystkim – od najmłodszych do najstarszych. W części rekreacyjnej dla dzieci dominującą rolę odgrywa woda
z wykorzystaniem wielu form łączących zabawę z nauką. Na placu zabaw znajduje się ścianka wspinaczkowa oraz dwie „tyrolki” o długości 25 metrów każda. Plac zabaw jest w części przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie parku znajdziemy też 38 bulodromów, na których już we wrześniu odbędą się mistrzostwa Polski w Petanque, a także ławeczki, służące nie tylko do odpoczynku, ale także do edukacji regionalnej (każda z nich ma swojego patrona, związanego z naszym powiatem). Walory zdrowotne zapewniają tężnie solankowe, usytuowane w otoczeniu zieleni, a całości dopełniają dwa zbiorniki wodne wraz z nasadzeniami zieleni, która w pełni uwidoczni się w kolejnych latach.

Całkowita wartość projektu pn. „Budowa ścieżki rowerowej z Ciechanowa do Gołotczyzny wraz z parkiem rekreacyjno-poznawczym” wynosi 9 147 303,97 zł, w tym dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego wynosi 4 000 000,00 zł.

Koszt I etapu inwestycji: (budowa ścieżki rowerowej Ciechanów-Gołotczyzna ) wyniósł 3 343566, 34 zł, z czego kwotę 2.204.045,00 zł stanowi dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego.

Koszt II etapu inwestycji: (budowa Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki
w Gołotczyźnie) wyniósł 5.803.737,63 zł, z czego kwotę 1.795.955,00 zł stanowi dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego.

Serdecznie zapraszamy do nowo otwartego parku. Zachęcamy do korzystania ze ścieżki rowerowej łączącej Ciechanów z Gołotczyzną.

# RodzinnieJestFajnie

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

fot. Krzysztof Rólka

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony