Na drogi Ciechanowa i powiatu wyjadą cztery nowe nieoznakowane radiowozy

Zakup aut dofinansowały władze samorządowe powiatu, miasta i gminy Sońsk. Podczas apelu w Komendzie wyłoniony został „Najpopularniejszy dzielnicowy 2017 roku”

Ilustracja do artykułu DSC00351.JPG


Uroczyste przekazanie samochodów odbyło się na placu Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych samorządów, trzy pojazdy marki Opel Astra o pojemności 1.6 i mocy silnika 147kW (200KM) oraz 1 samochód marki Hyundai i20 o pojemności 1.2 i mocy silnika 55 kW (75 KM) będą służyć w codziennej pracy, policjantom z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Dwa pojazdy w połowie zostały sfinansowane ze środków samorządu powiatowego, 1 pojazd z samorządu gminy miejskiej Ciechanów oraz 1 radiowóz współfinansował samorząd gminy wiejskiej Sońsk. To już kolejne radiowozy, które zostały dofinansowane przez lokalne władze. Kosztowały ok. 250 tys. zł. Samorządy wyłożyły na ten cel ok. 120 tys. zł. Pozostała część środków przeznaczona na zakup radiowozów pochodziła z budżetu policji w ramach Programu modernizacji służb mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczyli: starosta ciechanowski Sławomir Morawski, posłanka RP Anna Cicholska, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski, prezydent miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, wójt gminy Sońsk Marzena Ślubowska oraz ksiądz kanonik Wojciech Hubert proboszcz parafii św. Tekli w Ciechanowie. Przedstawiciele władz wraz z Komendantem Powiatowym Policji insp. Grzegorzem Grabowskim wręczyli kluczyki od pojazdów funkcjonariuszom, którzy będą je użytkować. Zanim auta wyjechały w teren zostały poświęcone przez księdza kanonika Wojciecha Huberta.
Aktualnie tabor ciechanowskiej policji liczy 33 pojazdy w tym 6 radiowozów typu bus.

Podczas uroczystego apelu wyłoniono oraz nagrodzono 3 dzielnicowych, którzy zdobyli największą liczbę głosów w konkursie na „Najpopularniejszego dzielnicowego 2017 roku”

Od 2 do 31 stycznia br. mieszkańcy powiatu ciechanowskiego mogli oddawać swoje głosy na dzielnicowego, który według głosującego zasługuje na wyróżnienie. W konkursie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie, w celu wyłonienia najpopularniejszego dzielnicowego wzięło udział 17 policjantów pełniących służbę na terenie gmin i miasta. Jedynym i najważniejszym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego była opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety. Mieszkańcy swoje głosy mogli oddawać poprzez wrzucenie ankiety do skrzynek znajdujących się w różnych instytucjach użyteczności publicznej. Wypełnioną ankietę można było również przesłać za pomocą Internetu na adres mailowy.

Skład komisji po zliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłonił 3 dzielnicowych, którzy zdobyli największą liczbę głosów. Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego oddali w sumie 2339 głosów z czego 2314 głosów było ważnych.

Największą liczbę głosów i tytuł „Najpopularniejszego Dzielnicowego” otrzymał

• asp. szt. Michał Herner dzielnicowy z terenu gminy Sońsk – 918

Drugie miejsce zajął:

• asp. szt. Piotr Pomaski dzielnicowy rejonu „Krubin” - 592

Trzecie miejsce zajął:

• mł. asp. Tomasz Pajewski dzielnicowy z terenu gminy Ojrzeń- 384

asp. szt. Michał Herner służbę pełni od 2004 roku na początku jako kursant Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie a od 2005 roku jego droga zawodowa związana była z Ciechanowem. Od 2007 roku pracuje jako dzielnicowy, przez 9 lat jego rejon zlokalizowany był w centrum Ciechanowa natomiast od 1 stycznia 2016 roku związany jest z gminą Sońsk. Dzielnicowy w konkursie na najpopularniejszego dzielnicowego już 5 raz zdobył wyróżnienie mieszkańców.

asp. szt. Piotr Pomaski został przyjęty do służby w Policji w 1997 roku, jest dzielnicowym od 2001 roku. Służba dzielnicowego na początku związana był z terenem gminy Gołymin-Ośrodek, od 2006 roku pracuje natomiast jako dzielnicowy z terenu miejskiego Ciechanowa. Przez 6 lat w swoim nadzorze miał rejon „Kargoszyna” od 2013 roku objął teren znajdujący się w okolicy dzielnicy „Krubin” . ( 5 wyróżnienie)

mł. asp. Tomasz Pajewski pełni służbę w Policji od 2009 roku. Od 5 lat angażuje się w pomoc i rozwiązywanie problemów mieszkańców z terenu gminy Ojrzeń. To 4 wyróżnienie dzielnicowego.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony