Uniemożliwił mu dalszą jazdę jednocześnie informując o wszystkim policję

Dużą odwagą wykazał się mieszkaniec pow. makowskiego, który w Ciechanowie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę tira

Ilustracja do artykułu policja_nawnuczka.jpg

Jak się później okazało, kierowca scani miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jadąc ul. Sońską o mało nie rozjechał człowieka oraz uszkodził zaparkowany pojazd.

Jak poinformowała kom. Jolanta Bym - oficer prasowy KPP w Ciechanowie,  pracownik wykonujący prace drogowe, przed godziną 16.00, przy ul. Sońskiej zauważył jadący w kierunku centrum miasta samochód ciężarowy z naczepą. Kierowca ciężarówki o mało  nie rozjechał drogowca. Pirat jechał bez świateł, a tylne drzwi od naczepy tego pojazdu były otwarte. Gdy przejeżdżał obok zaparkowanego busa, tylna klapa naczepy tira uderzyła w busa uszkadzając samochód. Kierowca scani jednak się nie zatrzymał. 31-latek widząc całe zajście, wsiadł do samochodu i ruszył za niebezpiecznym kierowcą, jednocześnie informując o zdarzeniu policję.

Mężczyzna zdołał zatrzymać kierowcę tira dopiero na skrzyżowaniu ul. Mleczarskiej z ul. Mazowiecką, gdy ten się zatrzymał próbując skręcić w prawo. Pracownik drogowy wykorzystał sytuację, podbiegł do kierowcy i zabrał kluczyki ze stacyjki. Jak się okazało, kierowca tira był kompletnie pijany. W chwilę później na miejsce przyjechał patrol policji. Badanie stanu trzeźwości 44-letniego kierowcy scani wykazało ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu zatrzymali prawo jazdy kierowcy, 44-latek trafił do policyjnego aresztu.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką nawiązkę. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego, a także dla siebie samych - podkreśla kom. Jolanta Bym. Aby eliminować takie zagrożenia, potrzebna jest zdecydowana reakcja obywateli i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanym kierowcom. Tak postapił właśnie pracownik drogowy. Gratulujemy postawy.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony