Odbyły się XI Subregionalne Targi Edukacji i Pracy

W dniu 4 kwietnia br. w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie, przy ul. 17 Stycznia 60 C odbyły się XI Subregionalne Targi Edukacji i Pracy Ciechanów 2019

Ilustracja do artykułu DSC07110-2.jpg

Celem Targów było wsparcie młodzieży w planowaniu kształcenia i rozwoju kariery zawodowej oraz przedstawienie możliwości zatrudnienia w subregionie ciechanowskim. Impreza skierowana była  do młodzieży szkolnej i osób poszukujących pracy.  Podczas Targów zaprezentowało się blisko 90 wystawców, w tym: szkoły ponadpodstawowe, szkoły policealne, uczelnie i szkoły wyższe, jednostki szkoleniowe, pracodawcy i instytucje oraz urzędy.
Tegoroczna impreza cieszyła się dużą popularnością - odwiedziło ją  blisko 3,5 tysiąca osób. Byli to głównie uczniowie, którzy planują wybrać szkołę ponadgimnazjalną lub uczelnię wyższą, ale również osoby bezrobotne z rejonu, które miały możliwość rozmowy z pośrednikiem pracy i zapoznania się z ofertami pracy.
Tegorocznej prezentacji towarzyszyły warsztaty dla młodzieży, pokazy umiejętności praktycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, występy zespołów wokalnych, tanecznych i muzycznych, prezentacje osiągnięć szkół i uczelni, prezentacje efektów projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych, emisje komunikatów reklamowych wystawców.

Podczas targów odbyła się również konferencja „Trendy w doradztwie zawodowym” w ramach projektu „Doradztwo edukacyjno-zawodowe w szkołach powiatu ciechanowskiego”. Konferencja skierowana była  do uczniów, pedagogów, doradców zawodowych. Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Beneficjentem zadania jest Powiat Ciechanowski, a partnerem Wojewódzki Urząd Pracy – Filia w Ciechanowie. Realizatorem zaś Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie.

Dziękujemy wszystkim za udział w XI Subregionalnych Targach Edukacji i Pracy Ciechanów 2019.
 
Zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji.

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony