Uroczyste otwarcie odbyło się 10 grudnia br. Zaprezentowano także zmodernizowaną Bakteriologię

Przebudowa i wyposażenie OIOM będzie kosztowało ponad 8 mln zł

Ilustracja do artykułu P1510709.JPG

Tylko w tym roku na inwestycję przeznaczono 6,7 mln zł. Zakupiono m.in. respiratory, łóżka do intensywnej terapii, aparaty USG, EKG. Wykonano również szereg prac remontowych i budowlanych. W przyszłym roku będą kontynuowane zakupy sprzętu medycznego za kwotę ok. 1,4 mln zł.Szpital na modernizację tego oddziału przeznaczył niewiele z własnego budżetu. Prawie cała kwota na to zadanie pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego.

Poza oddziałem anestezjologicznym zmodernizowane i doposażone zostały także inne oddziały - laryngologiczny, dziecięcy, chirurgii dziecięcej oraz zakład bakteriologii.
Dobrą wiadomością dla pacjentów jest to, iż modernizację przechodzą również oddziały onkologiczno-hematologiczny oraz obserwacyjno -zakaźny.

Szpital dodatkowo ubiega się jeszcze o dofinansowanie, które chce przeznaczyć na zakup specjalistycznej aparatury medycznej i adaptację pomieszczeń oraz unowocześnienie bazy diagnostyczno- terapeutycznej. Wartość planowanej inwestycji to blisko 20 mln złotych.

Kilka dni wcześniej, 6 grudnia ciechanowski szpital otrzymał od samorządu miasta sprzęt do diagnozy i zabiegów operacyjnych. Pierwszy zestaw służy do badań gastroskopowych. Drugi to urządzenie niezbędne do diagnostyki chorób onkologicznych. Natomiast trzeci będzie służył do operacji związanych z chorobliwą otyłością.

Podczas otwarcia zmodernizowanego oddziału samorząd powiatowy reprezentował starosta ciechanowski Sławomir Morawski.

BTW

 

 

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony