OLIMPIA – program budowy przyszkolnych hal sportowych

Powiat Ciechanowski pozyskał 2 349 410,00 złotych na zadanie „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie.

2023-05-18-Olimpia-www-v202.jpg

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki naboru Programu budowy przyszkolnych hal sportowych, wśród których beneficjentem został Powiat Ciechanowski!

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

W ramach zadania inwestycyjnego planowane jest wybudowanie wielofunkcyjnego boiska wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji z zapleczem sanitarno-szatniowym i trybunami, na których zamontowane zostaną ławki z siedziskami dla ok. 100 osób.

Boisko zostanie wyposażone w kosze do koszykówki, bramki do siatkówki i piłki ręcznej. Przy budynku utworzone zostaną miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Przy realizacji inwestycji planuje się także zakup strzelnicy laserowej, która umożliwi prowadzenie zajęć strzeleckich oraz sceny mobilnej wraz z wykładziną ochronną na boisko, dzięki czemu w obiekcie będzie możliwe organizowanie wydarzeń również o charakterze kulturalnym.

 

Całkowita wartość inwestycji: 3.356.300,00 zł

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki: 2.349.410,00 zł

Środki pochodzące z budżetu Powiatu Ciechanowskiego: 1.006.890,00 zł

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony