Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymali 9 zgłoszeń dotyczących prób oszust tą metodą

Ciechanowscy policjanci otrzymali we wtorek kilka zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na funkcjonariusza CBŚP

Ilustracja do artykułu poli_kom.jpg

W większości przypadków ciechanowianie posłuchali wcześniejszych rad policjantów oraz ostrzeżeń pracowników banków i nie dali się oszukać. Niestety jeden z mieszkańców dał się namówić naciągaczom i stracił w wyniku przestępstwa kilkadziesiąt tys. złotych.

We wtorek 12 czerwca br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymali 9 zgłoszeń dotyczących prób oszust metodą na policjanta CBŚ.

Policjanci ustalili, że 68-letni mieszkaniec Ciechanowa otrzymał telefon od kobiety podającej się za funkcjonariuszkę CBŚP. Kobieta przedstawiła się podając stopień imię i nazwisko oraz numer służbowy, dodała że aby zweryfikować te informacje może zadzwonić na numer 997 lub 112. 68-latek nie rozłączając rozmowy wykręcił numer alarmowy. Wtedy odezwał się mężczyzna również podający się za policjanta. Twierdził on, że oszczędności 68-letniego ciechanowianina, które ma na koncie są zagrożone.

Uwaga! W tym momencie nie mamy pewności, że dodzwoniliśmy się do prawdziwej Policji. Aby nawiązać nowe połączenie poprzednia rozmowa musi być przerwana skutecznie, najlepszym wyjściem jest wykonanie połączenia z innego aparatu telefonicznego !!!

Jak informuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy z KPP w Ciechanowie, fałszywy policjant powiedział, że namierzają nieuczciwego pracownika banku i jeśli chce uniknąć kradzieży, powinien założyć nowe konto z dostępem do internetu. W międzyczasie poprosił też ofiarę o nr telefonu komórkowego, przez który prowadzona była dalsza rozmowa. Zdezorientowany mężczyzna zgodnie z poleceniami wypłacił gotówkę i wpłacił pieniądze na nowe konto internetowe. 68-latek był cały czas instruowany przez telefon komórkowy co ma robić i jakie czynności wykonywać krok po kroku. Sprawcy uzyskali od ofiary dane potrzebne do wykonania przelewu internetowego i wykonali dyspozycje przelewu na inne konto.

Na podst. inf. KPP w Ciechanowie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony