Wielkiemu otwarciu towarzyszył wernisaż malarstwa „Zima” Stanisława Osieckiego i konferencja prasowa

Wyremontowane wnętrza z klimatyzacją, nowoczesnym oświetleniem, dobrą kawą, filmem to nowa propozycja spędzeniu czasu wolnego na mapie Ciechanowa

Ilustracja do artykułu 11.jpg

Kawiarnia Artystyczna (popularny „Dołek”, dawniej „Jagienka”), czekała na remont od wielu lat. Otwarcie dolnego parteru Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie przy ul. Strażackiej 5 odbyło się w środę 1 lutego 2017 r. Rewitalizacja trwała pół roku. Otwarciu towarzyszyła wystawa Stanisława Osieckiego „Zima w malarstwie”.

Efekt remontu jest imponujący. Kawiarnia Artystyczna, wraz z nowym holem i toaletami, jest teraz przestrzenna i nowoczesna. Ma nowe kolory, akustykę, oświetlenie i co ważne dla tej piwnicy – klimatyzację z wentylacją. Wymieniono też starą aluminiową instalację elektryczną sprzed 50 lat (na miedzianą), wygłuszono pomieszczenia i wykonano szereg robót remontowo-budowlanych.

Powiatowa placówka kultury ma też profesjonalną pracownię muzyczna ze studiem nagrań, gdzie mogą próbować swoich sił zespoły muzyczne oraz wokaliści. Wyremontowano również dodatkowe wnętrza: garderobę i pomieszczenia magazynowe.

Nowe możliwości oświetlenia, klimatyzacji i akustyki, mogli zobaczyć i usłyszeć wszyscy obecni na otwarciu pomieszczeń. Ważnym efektem tych zmian jest wyciszenie studia, co oznacza, że próby zespołów nie będą zakłócały seansów w Kinie Łydynia.

- Po trzech latach starań i składania pracochłonnych wniosków, otrzymaliśmy wreszcie wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury, z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Warszawie oraz ze Starostwa Ciechanowskiego. Remont był trudny, rozległy i niezwykle skomplikowany. W imieniu całej załogi dziękuję mecenasom, projektantom, wykonawcom i wszystkim, którzy nam pomogli – powiedziała na konferencji prasowej dyrektor PCKiSz dr Teresa Kaczorowska.Gratulacje za realizację tego trudnego zadania zebrała od wielu gości, w tym od starosty Sławomira Morawskiego i posła Roberta Kołakowskiego.

Remont dolnego parteru PCKiSz kosztował 671 tys. zł (brutto), z czego wkład Starostwa Powiatowego wyniósł 176 tys. zł. Kawiarnia Artystyczna będzie nadal pełniła rolę wielofunkcyjną, w tym Małego Kina „Łydynia”, z ciekawymi niekomercyjnymi filmami oglądanymi w kawiarnianym nastroju: przy stolikach, w wygodnych fotelikach, na kanapach czy pufkach. Planuje się też w niej koncerty, spektakle, wystawy, czy spotkania okolicznościowe. A wszystko przy dobrej kawie, którą będzie serwował najlepszy barista w regionie – Piotr Czaplicki oraz innych napojach.


Wielkiemu otwarciu towarzyszył wernisaż malarstwa „Zima”.
Wystawa pokazuje obrazy o klimacie pięknej, polskiej zimy. Ich autor - Stanisław Osiecki – z wykształcenia geograf i muzyk, a z zamiłowania artysta malarz, członek Związku Polskich Akwarelistów. Jego prace wielokrotnie można było oglądać w PCKiSz. Obecną wystawę będzie można oglądać do końca marca.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony