Było to pierwsze spotkanie z cyklu debat społecznych w tym roku

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - to hasło przyświecające tegorocznym spotkaniom z mieszkańcami

Ilustracja do artykułu debata3.jpg

Podczas spotkania (11 maja br.) z mieszkańcami Ciechanowa rozmawiano na temat bezpieczeństwa lokalnego, wykorzystania narzędzi współpracy oraz wymiany informacji mieszkańców z Policją.

Przedstawiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – platformy wymiany informacji oraz narzędzia, poprzez które wspólnie możemy tworzyć bezpieczeństwo w naszym mieście. Mieszkańcy dowiedzieli się również o możliwościach aplikacji „Moja Komenda”, która zawiera bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce, umożliwia wyszukanie dzielnicowego poprzez wpisanie własnego adresu lub nazwiska dzielnicowego oraz możliwość połączenia telefonicznego z wybraną jednostką policji czy też dzielnicowym.

Podczas debaty uczestnicy włączyli się do dyskusji i przedstawiali zagrożenia, które zaobserwowali. Mieszkańcy Ciechanowa najczęściej poruszali tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym a szczególnie bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. Kolejne spotkanie z mieszkańcami już 16 maja o godz. 19:30. w KPP w Ciechanowie.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony