W ponad dwugodzinnej zabawie wzięło udział blisko sto osób oraz ich opiekunowie

Zabawa choinkowa, to czas kiedy podopieczni TPD bawią się na wspólnym spotkaniu

Ilustracja do artykułu 9.jpg

Oprócz poczęstunku dla wszystkich przygotowano także tańce przy muzyce zespołu Pana Roberta Bratołda, grającego na żywo oraz wiele konkursów, zabaw i gier.
Następnie przybył wyczekiwany przez wszystkich Mikołaj, który przyniósł paczki. Radości, śmiechu i zabawy było tego dnia bez liku, a do zabawy na parkiecie nikogo nie trzeba było prosić.

Wśród bawiących się były zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak i osoby dorosłe, które nadal pozostają pod opieką TPD. Wszystkim kierowała niestrudzona prezes Jadwiga Paprocka, Monika Nałęcz oraz pozostałe pracownice organizacji.

Bawiących się odwiedzili goście, m.in.: Elżbieta Szymanik dyrektor w Mazowieckiej jednostce Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, Ewa Gładysz radna powiatowa, Elżbieta Latko dyr. Powiatowego Urzędu Pracy, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Wiesława Żagiel rzecznik praw dziecka przy TPD oraz wiele innych osób, które wspierają tę organizację.
Zabawę karnawałową wspiera także samorząd powiatowy.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ciechanowie od wielu lat działa na rzecz pomocy dziecku i rodzinie. Organizuje zróżnicowane formy wypoczynku dla dzieci: kolonie, obozy, półkolonie. Prowadzi Ognisko Pracy Pozaszkolnej, gdzie dzieci w wieku szkolnym mogą w interesujący sposób spędzić czas, a także mogą liczyć na profesjonalną pomoc w trudnościach szkolnych. Ponadto dla dzieci niepełnosprawnych prowadzone są zajęcia z logopedą. W naturalny sposób podczas zajęć integrują się dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne. Z zajęć w Ognisku korzystają dzieci z autyzmem, zespołem Downa, mpd, a także niepełnosprawnością intelektualną. Organizacja prowadzi również pomoc rzeczową dla rodzin potrzebujących. Jest to żywność, odzież używana, meble itp.

TPD ma swoją siedzibę w Ciechanowie przy ul. Powstańców Warszawskich 7A
Można skontaktować się z organizacją pod nr tel. 23 672 40 14.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony