Niestety nie brakowało nietrzeźwych kierowców samochodów i rowerzystów. Policjanci zatrzymali także piratów drogowych

Podczas długiego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do wypadku, w którym ranna został 1 osoba oraz 8 niegroźnych kolizji

Ilustracja do artykułu pol_logo3.jpg

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło 3 czerwca około godz. 12.30 na ścieżce rowerowej przy ul. Prymasa Tysiąclecia w Ciechanowie. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 54-letnia rowerzystka jadąc ścieżką rowerową za innymi rowerzystami nie zachowała bezpiecznej odległości i aby uniknąć zderzenia z poprzedzającym ja rowerzystą zjechała na lewą stronę a następnie uderzyła w słup latarni. Mieszkanka Ciechanowa z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Podczas długiego weekendu funkcjonariusze policji zatrzymali 4 nietrzeźwych i 2 po użyciu alkoholu kierowców samochodów oraz 7 nietrzeźwych rowerzystów.

W jednym przypadku nietrzeźwy kierowca uczestniczył w zdarzeniu drogowym. 2 czerwca około godz. 22.10, na skrzyżowaniu ulic Niechodzkiej i  Mazowieckiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci ustalili, że 45-letni kierowca renault uderzył w tył samochodu seat stojący przed skrzyżowaniem gdy sygnalizator świetlny nadawał czerwone światło. Jak się okazało kierowca renault miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a jego pojazd został odholowany.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany 2 czerwca około godz. 10.00 w m. Nużewo. Policjanci zauważyli pojazd renault w ul. Niechodzkiej, gdy oczekiwali na możliwość przejazdu z uwagi na wprowadzony na tej ulicy ruch wahadłowy. Gdy stali przed sygnalizatorem wskazującym czerwone światło wraz z innymi kierowcami pojazd renault kangoo wyprzedził oczekujące pojazdy lewym pasem nie stosując się do sygnalizatora oraz zmusił jadące z przeciwnego kierunku samochody do zjechania z drogi. Policjanci widząc zachowanie kierowcy renault natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą. Zatrzymali pojazd w miejscowości Nużewo. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu u 36-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego wykazało ponad 2 promile!

Nietrzeźwi kierowcy muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną za popełnione przestępstwa. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nawiązka w wysokości 5 tys. złotych. Odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony