Podsumowanie działań w powiecie ciechanowskim

21 września to „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death)

Ilustracja do artykułu edward2.jpg

We wszystkich krajach europejskich przeprowadzona została akcja EDWARD promująca „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. W naszym mieście policjanci podczas kontroli drogowych wręczali kierowcom ulotki ph: „MOJA OBIETNICA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO”.

Policjanci kontrolowali m.in. prędkość, stan techniczny pojazdów oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa, sprawdzali także trzeźwość kierujących. Pod policyjnym nadzorem byli także piesi. Ciechanowscy policjanci skontrolowali 33 pojazdy, ukarali mandatami 28 osób, w tym także 8 pieszych. Najczęściej ujawnianym wykroczeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości. To właśnie prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn groźnych wypadków drogowych. Podczas kontroli funkcjonariusze wręczali kierowcom ulotki z deklaracją bezpieczeństwa drogowego.

Policjanci zorganizowali również zajęcia edukacyjne. W miejscu zagrożonym wypadkami drogowymi piesi wyposażeni w transparenty zwracali uwagę kierowców, aby na naszych drogach było bezpiecznie. Po działaniach w terenie spotkali się z uczniami I LO PUL w Ciechanowie i studentami z PWSZ w Ciechanowie. Już w sali konferencyjnej w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie, analizowali zachowania kierowców i pieszych na drogach, rozmawiali o tym, jakie najczęściej popełniają błędy/wykroczenia w ruchu drogowym oraz mówiliśmy o podstawowych zabezpieczeniach jak pasy bezpieczeństwa, odblaski czy sprawność samochodu. Rozmowa z użytkownikami dróg poparta była filmami edukacyjnymi.

Uważajmy na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych.                Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony