Okazją do tego jest obchodzony 22 października Światowy Dzień Osób Jąkających Się

Bezpłatne porady będą udzielane 19 października w Poradni przy ul. Wyzwolenia w Ciechanowie

Ilustracja do artykułu dzien_jakania.jpg

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB JĄKAJĄCYCH SIĘ (International Stuttering Awareness Day - ISAD) obchodzony jest na całym świecie, co roku, w dniu 22 października. Został on ustanowiony w 1998 roku, podczas V Światowego Kongresu Osób Jąkających się, który odbył się w Johannesburgu (RPA), przez cztery stowarzyszenia:

ISA - Światowe Stowarzyszenie Osób Jąkających się (International Stuttering Association)
IFA - Światowe Stowarzyszenie Płynności Mówienia (International Fluency Association)
ELSA - Europejską Ligę Związkow Jakających się (The European Leaguae of Stuttering Association)
ASHA - Amerykańskie Stowarzyszenie Mowa-Język-Słuch (American Speech-Language-Hearing Association)

Celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie jąkania oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na skalę tego problemu.
W Polsce podczas trwania Światowego Dnia Osób Jąkających Się organizowane są różnorodne spotkania, konferencje, kampanie medialne, w tym publikacje w prasie, audycje w mediach (radio, telewizji), akcje ulotkowe propagujące problematykę jąkania
w społeczeństwie, dyżury telefoniczne specjalistów udzielających się w klubach „J” (zrzeszających osoby jąkające się), a także Ogólnopolskie Zjazdy Osób Jąkających się.

Z tej okazji PORADNIA PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNA w CIECHANOWIE, ul. Wyzwolenia 10a (pokój nr 204, II piętro), serdecznie zaprasza  osoby zmagające się z problemem jąkania oraz ich bliskich,  a także nauczycieli chcących pomóc swoim uczniom jąkającym się na bezpłatne konsultacje logopedyczne
w dniu 19 PAŹDZIERNIKA 2017 r. (tj. czwartek),
w godz. 13.00-17.00,
które przeprowadzi logopeda – Dorota Kamińska.
UWAGA! udział w konsultacjach jest BEZPŁATNY i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.


Podczas konsultacji istnieje możliwość zapisania dzieci i młodzieży na bezpłatną grupową terapię jąkania prowadzoną na terenie poradni.
W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny: 23 - 672 26 73; 673 27 73.

Kampanię informacyjną wspiera Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie, gdzie dla zainteresowanych osób dostępne są materiały edukacyjne skierowane do rodziców i nauczycieli dotyczące problematyki jąkania (w tym ulotki i plakaty) oraz wykaz dostępnych w bibliotece publikacji.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony