To także propozycje Kina Łydynia

W propozycjach znalazły się m.in: Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego, koncert Łukasz Juszkiewicz & YUSH Akustycznie, warsztaty samby czy Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Ilustracja do artykułu edy2.jpg

12 maja (piątek), godz. 18.30 - Łukasz Juszkiewicz & YUSH Akustycznie

Łukasz Juszkiewicz – ciechanowianin, wokalista, uczestnik III edycji muzycznego show Dwójki „The Voice of Poland", laureat wielu festiwali piosenki polskiej. Wraz z gitarzystą – Adamem Wełną, postanowili spróbować sił w większym składzie. Zespół YUSH, jak mówią sami członkowie, istnieje od zawsze. Od tego roku postanowił ujawnić się na scenach lokalnych i nie tylko. Wykonuje swoje autorskie utwory. Niebawem ukaże się pierwszy klip „Nasze drogi”. Zespół wystąpi w składzie: Łukasz Juszkiewicz – wokal, Adam Wełna – gitara, Kamil Lewandowski – bas, Damian Klimkiewicz – cajon.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 15 zł.

13 maja (sobota), godz. 16.00 – 19.00 - - Masterclass i warsztaty samby

Paweł Milhauser – wszechstronnie utalentowany tancerz, instruktor, organizator obozów tanecznych dla każdej grupy wiekowej. Poprowadzi masterclass oraz warsztaty samby. godz. 16.00 – 18.00 – warsztaty godz. 18.00 – 19.00 – masterclass Ilość miejsc ograniczona! Zapisy: Anna Szczepankowska, tel. 513 376 277.

Sala prób (II piętro), wstęp: warsztaty – 50 zł, masterclass – 40 zł, full pass – 60 zł.

13 maja (sobota), godz. 17.00 - XIII Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza”

Festiwal odbywa się pod patronatem Marszałka Sejmu RP, Marszałka Woj. Mazowieckiego, Biskupa Płockiego. PCKiSz jest jednym z organizatorów tego trzydniowego festiwalu, który od 13 lat odbywa się z inicjatywy i pod kierownictwem dr Teresy Kaczorowskiej. Podczas ciechanowskiego dnia, w Kawiarni Artystycznej, zostanie rozstrzygnięty VIII Mazowiecki Konkurs Plastyczny „O Laur Sarbiewskiego”, a zostanie on uświetniony koncertem uczniów z PSM I st. im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie. Szczegółowy program XIII Międzynarodowych Dni Ks. Macieja Sarbiewskiego: www.sarbiewski.eu oraz www.pckisz.pl
Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

15 – 16 maja (poniedziałek – wtorek), godz. 8.30 - XXIV Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

15 maja (poniedziałek) – przesłuchania w kategoriach: przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych pow. ciechanowskiego,
16 maja (wtorek) – przesłuchania w kategoriach: klasy IV-VI szkół podstawowych, gimnazja i szkoły średnie pow. ciechanowskiego. Konkurs wspierany przez Szkołę Językową „British Point” w Ciechanowie.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

15 maja (poniedziałek), godz. 18.00 - Dyskusyjny Klub Filmowy - „Amok” (2017), reż. Kasia Adamik

Architekt Roszewski zostaje zamordowany. Kilka lat później inspektor Jacek Sokolski odnajduje dowody, które wiążą się z motywem opisanym w powieści kryminalnej pod tytułem „Amok”.

Sala widowiskowa, wstęp – 10 zł

17 maja (środa), godz. 10.00 - XVII Wojewódzki Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2017

Etap powiatowy. Organizator: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

17 maja (środa), godz. 18.30 - Spotkanie literackie z Iloną Gołębiewską i jej książką „Powrót do starego domu”

Ilona Gołębiewska (1987) – w wieku pięciu lat oświadczyła rodzicom, że w przyszłości zostanie nauczycielem i będzie pisać książki. Słowa dotrzymała, bo pisanie to jej ogromna życiowa pasja. Pisze teksty, które Czytelnikom dostarczają różnych emocji, wzruszeń, myśli, przeżyć. Każdy tekst, bajka, baśń, opowiadanie, esej, książka jest dla niej wielkim wyzwaniem, a jednocześnie niezwykłą przygodą. Na co dzień pracuje ze studentami, prowadząc zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, a także skutecznie szkoli dorosłych i odkrywa nowe smaki życia wraz z seniorami. „Powrót do starego domu” to prawdziwa, poruszająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron książka o sile ludzkich pragnień i marzeń. Daje wiarę i nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, by budować swoje życie od nowa. Przenosi do świata dziecięcych wspomnień i miejsca, które w sercu każdego człowieka ma szczególne znaczenie – do rodzinnego domu.
Spotkanie z autorką poprowadzi Izabela Koba-Mierzejewska.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

20 maja (sobota), godz. 17.00 - Wiosennie z LZA „Ciechanów”

Jest jednym z najlepszych amatorskich zespołów folklorystycznych w Polsce, propagującym różnorodny polski folklor. Do tej pory dał ponad 1000 koncertów w Polsce. Przez cały okres działalności LZA rozwija ludowe techniki taneczne i śpiew. Wciąż poszerza repertuar. Obecnie LZA „Ciechanów” skupia prawie 100 członków, w trzech grupach wiekowych (młodzież, studenci oraz dorośli – grupa „Old Boy-e”). Dużym atutem zespołu jest obecnie Chór i soliści. Kierownikiem artystycznym jest Rita Tarczyńska, zaś muzycznym Zespołu i Kapeli – Jerzy Szpojankowski, Instruktorem – Paweł Dolecki. Oprócz koncertów okolicznościowych, LZA wraz z Kapelą, przygotowuje stale nowe programy autorskie.

Sala widowiskowa, wstęp 15 zł

22 maja (poniedziałek), godz. 9.00 - XVII Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – eliminacje

Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów. Zgłoszenia do 15 maja.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

23 maja (wtorek), godz. 10.00 – 15.00 - Urodziny Marii Konopnickiej połączone z 200-leciem śmierci Tadeusza Kościuszki

W tym dniu będziemy świętować urodziny patronki kultury Ciechanowa, PCKiSz oraz Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie.

W programie:

● godz. 10.00 – Zajęcia edukacyjne „Czytaj z nami” dla najmłodszych (Kawiarnia Artystyczna PCKiSz)

● godz. 11.20 – Urodzinowy program poświęcony Patronce (Gimnazjum nr 3 im. M. Konopnickiej w Ciechanowie)

● godz. 13.00 – Złożenie kwiatów pod dwoma pomnikami M. Konopnickiej w Ciechanowie (Gimnazjum nr 3, Park im. M. Konopnickiej)

● godz. 13.30 – Prelekcja prezesa Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej dr. Leszka M. Krześniaka oraz prezentacja książki M. Konopnickiej „O Tadeuszu Kościuszce i Insurekcji wierszem” w ramach XXII Spotkania z Książką w Galerii (Polska Fundacja Kościuszkowska, Warszawa 2014), przez aktorów Teatru „Rozmyty Kontrast” z PCKiSz w Ciechanowie (Galeria im. Bolesława Biegasa PCKiSz).

Organizatorzy: Gimnazjum nr 3 im. M. Konopnickiej w Ciechanowie, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie, Polska Fundacja Kościuszkowska w Warszawie.
Kawiarnia Artystyczna PCKiSz, Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie, Park im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie, Galeria im. Bolesława Biegasa PCKiSz

24 maja (środa), godz. 19.30 - Koncert „Chór Niepoważnie” w wykonaniu Chóru „Sine Nomine” z Ciechanowa

Chór powstał w 1999 r. Jak podaje kronika chóru, pierwszy publiczny występ miał miejsce w kościele p.w. św. Józefa w Ciechanowie 25 kwietnia tegoż roku. Od lipca 2003 r. chór działa pod egidą Stowarzyszenia Ciechanowskie Forum Muzyczne ”Sine Nomine”, zaś od 1 stycznia 2006 r. jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Na swoim koncie ma już mnóstwo projektów muzycznych, a także koncertów w kraju i za granicą. Śpiewał również w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, na Zamku Królewskim w Warszawie oraz wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną w Filharmonii Narodowej. Podczas koncertu w Kawiarni Artystycznej usłyszymy stylizacje muzyki ludowej, aranżacje na chór popularnych melodii polskich i angielskich np. „Zielony mosteczek”, czy utwory z repertuaru zespołu The Beatles. Koncert będzie lekki i przyjemny. Dyrygent – Joanna Makijonko, akompaniament – Tatiana Fedorczuk.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

25 maja (czwartek), godz. 16.00 - Spotkanie „Koła Młodych” działającego przy Związku Literatów na Mazowszu

Spotkanie jest otwartą formą literackich zajęć warsztatowych dla ludzi młodych i dorosłych, w wieku 15 – 30 lat. Prowadzi je członek Zarządu ZLM Stanisław Kęsik – pisarz, poeta.

Pokój ZLM (II piętro), wstęp wolny

26 – 27 maja (piątek – sobota) - II Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Urszuli Rzeczkowskiej „Cała sala śpiewa z nami”

Piątek, godz. 12.00 – Przesłuchania konkursowe
Sobota, godz. 12.00 – Koncert Galowy i Recital Gwiazdy

Organizowany po raz drugi w naszym mieście ogólnopolski festiwal ma charakter konkursu. Ma przypomnieć zapomnianą, wybitną twórczynię polskiej kultury muzycznej, akordeonistkę i kompozytorkę, pochodzącą z Ziemi Ciechanowskiej – Urszulę Rzeczkowską (1934-1978). Stworzyła ona wiele piosenek, które stały się przebojami, a śpiewali je popularni wykonawcy polskiej muzyki rozrywkowej. W pierwszym dniu Festiwalu odbędą się warsztaty artystyczne, przesłuchania uczestników, zaplanowano też wyjazd na grób Rzeczkowskiej w Sońsku oraz ognisko integracyjne w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. W drugim dniu Festiwalu odbędzie się Koncert Galowy laureatów oraz recital Danuty Stankiewicz – jednej z jurorek Festiwalu, której towarzyszyć będzie w ocenie uczestników Joanna Rawik. PCKiSz przyjmuje zapisy na dwudniowe warsztaty artystyczne, prowadzone przez Jurorów Festiwalu. Są one nieobowiązkowe. Mogą w nich wziąć udział wszyscy, którzy wpłacą 140 zł – na konto PKO BP SA Ciechanów 60 1020 1592 0000 2502 0255 1984 lub w Sekretariacie PCKiSz w Ciechanowie.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

26 maja (piątek), godz. 20.00 - Koncert „Jazz z fonoteki mojej mamy” w wykonaniu Edyty Szewczyk z zespołem

Jej głos jest Państwu doskonale znany z anteny KRDP, gdzie codziennie prowadzi audycję Gość Dnia. Edyta Szewczyk – dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna. Jest również wykształconą i utytułowaną wokalistką. Pierwsze kroki stawiała w przasnyskim Domu Kultury, gdzie śpiewu i gry na fortepianie uczyła się w tamtejszym ognisku muzycznym. Już jako kilkuletnia dziewczynka wygrywała liczne festiwale piosenki dziecięcej i harcerskiej. W Ciechanowie zadebiutowała w II Koncercie Noworocznym GALA 1991, gdzie przy własnym akompaniamencie gitarowym, zaprezentowała nastrojowe utwory z repertuaru Elżbiety Adamiak. Przez kilka lat pobierała nauki śpiewu solowego w klasie nieżyjącego już tenora, profesora Zdzisława Skwary. Przez długi czas współpracowała z Waldemarem Koperkiewiczem, koncertując z nim i jego zespołem po całej Polsce. Jako wokalistkę ostatecznie ukształtowała ją słynna Bednarska – jedna z najbardziej prestiżowych szkół artystycznych w Polsce. Zaprezentuje własne interpretacje kultowych hitów z repertuaru m. in. Andrzeja Zauchy, Krystyny Prońko, Ewy Bem i zespołu Bemibek oraz Seweryna Krajewskiego. Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Artur Mikołajski – instrumenty klawiszowe, Robert Miroński – gitara prowadząca i akustyczna, Maciej Komar – gitara basowa, Jarosław Sokal – trąbka, Maciej Kowalski – saksofon, Maciej Ostromecki – instrumenty perkusyjne.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 22 zł

WARSZTATY PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach plastycznych z okazji Dnia Mamy i Taty. Zajęcia są skierowane do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. W programie: tworzenie okazjonalnych kartek, bukietów wiosennych oraz malowanie ptaszków, skrzynek decoupage, tworzenie korali. Uczestnictwo w zajęciach jest płatne (10 zł/osoba). Czas trwania zajęć: 60/90 min. Zajęcia prowadzi: Marzanna Bielawska.
Termin zajęć: 15-24 maja 2017 r.
Prosimy o wcześniejsze zapisy, tel. 694 105 941

WYSTAWY:

Galeria im. Bolesława Biegasa

Czynna: wtorek – sobota, godz. 10.00 – 18.00

1 - 28 maja - Wystawa malarstwa Barbary ks. hr. Kudrzyckiej de Klonowskiej

Galeria na Pięterku im. Z. Szczepankowskiego i hol PCKiSz

13 – 31 maja  - Wystawa pokonkursowa VIII Mazowieckiego Konkursu Plastycznego „O Laur Sarbiewskiego” 2017.

Kawiarnia Artystyczna

1 - 31 maja - Wystawa malarstwa XI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Ciechanów 2016 Stowarzyszenia Pracy Twórczej.


KINO „ŁYDYNIA”

12 – 14, 16 – 18. V – film animowany prod. Belgia – RIKO PRAWIE BOCIAN 2D i 3D
12 - 14, 16 - 21, 23 - 25. V - film biograficzny prod. Polska - GWIAZDY
12 - 14, 16 - 18. V - dramat, prod. Polska, Holandia - SZATAN KAZAŁ TAŃCZYĆ
15. V - Dyskusyjny Klub Filmowy - dramat, prod. Polska - AMOK
19 - 21, 23 - 28, 30 - 31. V - Dramat, komedia, prod. Francja - JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI
19, 20, 21, 23-25. V - Film animowany, prod. Hiszpania - DUDI: CAŁA NAPRZÓD

MAŁE KINO „ŁYDYNIA”

Retrospektywa III Festiwalu Filmowego "Wiosna Filmów w Polsce"
- pokazy filmów nagrodzonych na III edycji Festiwalu:

11, 14. V – Dwie Kobiety
16, 20. V - Wilde Maus
18, 21. V - Dusza i Ciało
23, 27. V - Aquarius

Wstęp 10 zł

FILMOWE PORANKI DLA DZIECI

13 - 14 V - film animowany, prod. Francja - DALEKO NA PÓŁNOCY
20 - 21 V - film animowany, prod. Francja - PHANTOM BOY

Kawiarnia Artystyczna

Czynna codziennie w godzinach: pn. 15-21, wt.-pt. 13-21, sob.-ndz. 12-21. - www.ciekawa.eu

Pracownia Komputerowa

Działa w ramach projektu „eIntegracja – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Ciechanowskim”. Czynna wt. – czw., godz. 9.00 – 17.00 (parter dolny/Kawiarnia Artystyczna). Dostęp do komputera i internetu bezpłatny dla mieszkańców Powiatu Ciechanowskiego. Zapraszamy!!!

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony