Każdy znajdzie coś dla siebie

Wśród nich: wystawy, koncerty, warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży oraz hity kinowe

Ilustracja do artykułu wernisaż.jpg

28 kwietnia (piątek), godz. 18.00 - Wernisaż malarstwa Barbary ks. hr. Kudrzyckiej de Klonowskiej

Barbara ks. hr. Kudrzycka de Klonowska (1936-2004), herbu Leszczyc alias Bróg, po osiedleniu się w 1975 r. w Pułtusku, współpracowała ze środowiskiem twórczym przy WDK w Ciechanowie. Była członkiem Stowarzyszenia Pracy Twórczej, uczestniczyła w plenerach i wystawach. Do dziś jej obrazy są w muzeach, instytucjach oraz u prywatnych kolekcjonerów w kraju i na świecie. Stała wystawa jej prac znajduje się w Pensjonacie Dworek Szlachecki w Karwii. Artystka posługiwała się różnymi technikami malarstwa. Stworzyła własny styl, który pozwolił w pełni oddać całe piękno i różnorodność barw motywów malarskich. Malarka – poprzez męża Ryszarda – spokrewniona jest z rodziną Klonowskich z Ziemi Ciechanowskiej, w tym z Tomaszem Klonowskim – właścicielem majątku w Sokołówku i fundatorem szkół rolniczych w Sokołówku (istniały w latach 1909-1939). Wystawie malarstwa towarzyszyć więc będzie ekspozycja planszowa „Sokołówek”, przygotowana przez Stowarzyszenie „Sokołówek” im. Tomasza Klonowskiego oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie (hol).

Galeria im. Bolesława Biegasa, hol, wstęp wolny

29 kwietnia (sobota), godz. 17.00 - Komedia „Roszada” według sztuki Pawła Mossakowskiego w wykonaniu Teatru „Rozmyty Kontrast” z PCKiSz

Teatr „Rozmyty Kontrast” skupia teatralnie zdolną młodzież z Ciechanowa. Reżyserem i kierownikiem Teatru jest Andrzej Liszewski. Zaprezentują sztukę zabawną, przedstawiającą poznanie dwóch rodzin (Żytomirskich i Kępczyńskich), których dzieci jeszcze przed egzaminem dojrzałości postanawiają zamieszkać razem. Obsada: Aleksandra Ostrowska, Mateusz Trojanowski, Mikołaj Zelech, Kamil Szczyglak, Justyna Niezgodzińska, Kinga Szpojankowska, Małgorzata Klimczak, Konrad Dziliński, Jarosław Leszczyński, Adam Królewiecki, Tomasz Wóltański.

Sala widowiskowa, wstęp – 15 zł

2 maja (wtorek), godz. 10.00 – 22.00 - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Święto państwowe skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP. Obchodzone w Polsce dopiero od 2004 r., na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004 roku. Dzień Flagi Rzeczypospolitej ma na celu propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych, które na przestrzeni wieków podlegały zmianie.

W tym dniu PCKiSz ufunduje i będzie rozdawać biało - czerwone kokardki wszystkim odwiedzającym PCKiSz. Zapraszamy!

Galeria im. Bolesława Biegasa, Kino „Łydynia”, Małe Kino „Łydynia”, wstęp wolny

3 maja (środa), godz. 17.00 - Artystyczna Środa - Koncert Lucyny Malec

W Narodowy Dzień Konstytucji 3 Maja zapraszamy na koncert patriotyczno-rozrywkowy muzyki polskiej w wykonaniu Lucyny Malec. Artystka ukończyła PWST w Warszawie. Debiutowała na małym ekranie, w takich serialach jak ,,W labiryncie" i ,,Czterdziestolatek”. Znana jest z roli zazdrosnej żony Mariana Włosińskiego w nagradzanym na międzynarodowych festiwalach „Moim Nikiforze Krzysztofa Krauze”. Na co dzień jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat. Często użycza swojego głosu w filmach animowanych. Popularność przyniosła jej rola Grażyny Nowik- zapracowanej żony i matki dwojga dzieci w serialu „Bulionerzy”. Lucyna Malec należy do grona aktorek śpiewających, a o jej talencie wokalnym przekonają się Państwo podczas majowego wieczoru.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

6 maja (sobota), godz. 12.00 - Warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży

Kolejne cykliczne spotkanie warsztatowe dla uczniów zainteresowanych poezją. Tytuł przewodni spotkania „Każda forma poezji dobra jest…” Prowadzi poetka Barbara Sitek – Wyrembek.

Galeria im. Bolesława Biegasa, wstęp wolny

7 maja (niedziela), godz. 17.00 - Koncert fortepianowy „Fryderyk i inni” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie

Podczas koncertu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina oraz innych wybitnych kompozytorów m. in. Dymitra Szostakowicza czy Sergieja Rachmaninowa. Zagrają uczniowie II kl. PSM I st. oraz filii PSM II st., których opiekunami są Tatiana Fedorczuk i Joanna Makijonko – dyrektor PSM w Ciechanowie. Koncert został już wcześniej zaprezentowany w partnerskim mieście Ciechanowa – Haldensleben (Niemcy). Pora, aby Ciechanów zachwycił się utalentowaną młodzieżą. Wystąpią: Łucja Kochmańska, Wiktoria Żerek, Alicja Perczyńska, Justyna Jaskulska, Jakub Ochnio, Michał Kwiatkowski.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

8 maja (poniedziałek), godz. 10.00 – 12.00 - Zajęcia edukacyjne „Podróż po Europie”

Zajęcia taneczno – plastyczne dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych polegające na artystycznym zwiedzaniu Europy. Zajęcia prowadzą: Marzanna Bielawska i Anna Szczepankowska.

Pracownia plastyczna, Sala (II piętro)

8 maja (poniedziałek), godz. 16.00 - Spotkanie w Klubie Seniora

Kawiarnia Artystyczna

8 maja (poniedziałek), godz. 18.00 - Retransmisja spektaklu „Mizantrop” z Comédie - Française w Paryżu

„Mizantrop” to jedna z najlepszych sztuk ojca francuskiej komedii - Moliera, wieloznaczna i niepoddająca się jednej interpretacji. Spośród komedii wyróżnia ją szlachetność głównego bohatera Alcesta, którego trzeźwe, cyniczne spojrzenie obnaża śmieszności otoczenia. Clément Hervieu-Léger, aktor i reżyser stałego zespołu Comédie-Française, bada charakter zrzędliwego bohatera i jego walkę przeciw zmęczeniu samym sobą i samotnością. Spektakl prezentowany z polskimi napisami. Czas trwania: 180 min.

Sala widowiskowa, bilet normalny - 25 zł, ulgowy - 20 zł

9 maja (wtorek), godz. 10.00 - Edukacyjne zajęcia „Czytaj z nami” dla najmłodszych

Kolejne spotkanie związane z czytaniem baśni i bajek dla dzieci przedszkoli i szkół podstawowych. Ty razem animatorzy będą czytać utwory Marii Konopnickiej – patronki PCKiSz. Prosimy o kontakt w sprawie wcześniejszych zapisów, tel. 23 672 35 09.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

12 maja (piątek), godz. 18.30 - Łukasz Juszkiewicz & YUSH Akustycznie

Łukasz Juszkiewicz – ciechanowianin, wokalista, uczestnik III edycji muzycznego show Dwójki „The Voice of Poland, laureat wielu festiwali piosenki polskiej. Wraz z gitarzystą – Adamem Wełną, postanowili spróbować sił w większym składzie. Zespół YUSH, jak mówią sami członkowie, istnieje od zawsze. Od tego roku postanowił ujawnić się na scenach lokalnych i nie tylko. Wykonuje swoje autorskie utwory. Niebawem ukaże się pierwszy klip „Nasze drogi”. Zespół wystąpi w składzie: Łukasz Juszkiewicz – wokal, Adam Wełna – gitara, Kamil Lewandowski – bas, Damian Klimkiewicz – cajon.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 15 zł

Inne propozycje:

WARSZTATY PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach plastycznych z okazji Dnia Mamy i Taty. Zajęcia są skierowane do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. W programie: tworzenie okazjonalnych kartek, bukietów wiosennych oraz malowanie ptaszków, skrzynek decoupage, tworzenie korali. Uczestnictwo w zajęciach jest płatne (10 zł/osoba). Czas trwania zajęć: 60/90 min. Zajęcia prowadzi: Marzanna Bielawska.
Termin zajęć: 15-24 maja 2017 r.
Prosimy o wcześniejsze zapisy, tel. 694 105 941.

WYSTAWY:

Galeria im. Bolesława Biegasa

Czynna: wtorek – sobota, godz. 10.00 – 18.00

od 28 kwietnia - Wystawa malarstwa Barbary ks. hr. Kudrzyckiej de Klonowskiej

Galeria na Pięterku im. Z. Szczepankowskiego i hol PCKiSz

1 kwietnia – 4 maja - Wystawa pokonkursowa XXXI Konkursu Plastycznego „Pisanki, Kraszanki, Palmy”.

Kawiarnia Artystyczna

9 - 30 kwietnia - Wystawa malarstwa XI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Ciechanów 2016 Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

KINO „ŁYDYNIA” ZAPRASZA:

28 - 30. IV, 1 – 4. V - film animowany prod. USA - DZIECIAK RZĄDZI (2D i 3D)
28 - 30. IV, 1 – 4, 5 – 7, 9 – 11. V - film sensacyjny prod. USA - SZYBCY I WŚCIEKLI 8
5 – 7, 9 – 11, 12 – 14, 16 – 18. V – film animowany prod. Belgia – RIKO PRAWIE BOCIAN

MAŁE KINO „ŁYDYNIA” ZAPRASZA:

Retrospektywa III Festiwalu Filmowego
"Wiosna Filmów w Polsce" - pokazy filmów nagrodzonych na III edycji Festiwalu

Wstęp 10 zł.

1, 4 V - Historia pewnego życia
2, 5 V - Mężczyzna imieniem Ove
9, 10 V – Frantz
11, 14 V – Dwie Kobiety

FILMOWE PORANKI DLA DZIECI:

1 - 3 V - film animowany, prod. USA - PIM I POM

Kawiarnia Artystyczna

Czynna codziennie w godzinach: pn. 15-21, wt.-pt. 13-21, sob.-ndz. 12-21. - www.ciekawa.eu

Pracownia Komputerowa

Działa w ramach projektu „eIntegracja – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Ciechanowskim”.

Czynna wt. – czw., godz. 9.00 – 17.00 (parter dolny/Kawiarnia Artystyczna). Dostęp do komputera i internetu bezpłatny dla mieszkańców Powiatu Ciechanowskiego.

Na podstawie inf. PCKiSz

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony