Powiatowy Dzień Rolnika za nami

W niedzielę 1 października 2023 r. w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość pn. „Powiatowy Dzień Rolnika”, podczas której rolnicy z Powiatu Ciechanowskiego odebrali wyróżnienia. Nominowane do wyróżnień gospodarstwa rolne zgłaszały poszczególne samorządy gminne.

_MG_1404.JPG

Podczas uroczystości  jako pierwszy głos zabrał Starosta Powiatu Ciechanowskiego Jan Andrzej Kaluszkiewicz:

„Spotykamy się tutaj ze szczególnego powodu – z chęci uhonorowania tych, o których często się mówi, że są solą ziemi. Od najdawniejszych czasów, do dzisiaj rolnictwo wciąż jest naszą ciechanowską największą siłą i tradycją. Praca rolnika to ważny element bezpieczeństwa nas wszystkich. Postęp cywilizacyjny zmienia świat i życie człowieka. Zmienia też wieś i pracę na roli, wszystko idzie do przodu, zmienia się technologia i metody pracy w rolnictwie. Jedno pozostaje jednak niezmienne, wieś nas żywi.

W rolnictwie pojawiają się nowe szanse i nieznane wcześniej zagrożenia. Z jednej strony poszerzają się rynki zbytu, wkraczają nowe technologie i nowe praktyki w gospodarstwach rolnych, pogłębiają się specjalizacje produkcji, dostępne są lepsze środki ochrony zwierząt i roślin. Ale jednak coraz trudniej konkurować na rynkach lokalnych i zewnętrznych, niebezpieczne i nieprzewidywane w skutkach są anomalie pogody, rozprzestrzeniają się nowe, groźne choroby zakaźne wśród zwierząt. (…) Praca tych którzy uprawiają ziemię, poświęcają temu szczodrze czas i siłę, stanowi prawdziwe powołanie, zasługuje na to by być uznana i odpowiednio dowartościowana, również w konkretnych decyzjach politycznych i gospodarczych.

Dla mieszkańców powiatu ciechanowskiego jest to szczególnie ważne – rolnictwo, tradycje z nim związane, szacunek dla chleba, szeroko rozumiana kultura ludowa.”


W imieniu władz Powiatu Ciechanowskiego  życzenia i gratulacje dla wyróżnionych rolników wręczyli Starosta Ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Morawski oraz Wicestarosta Ciechanowski Marek Marcinkowski.

Wyróżnieni rolnicy otrzymali także podziękowania od Wicemarszałka Sejmu RP Piotra Zgorzelskiego, Senatora RP Jana Marii Jackowskiego, Posła na Sejm RP Anny Ewy Cicholskiej i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika W imieniu Marszałka podziękowania wręczył Konrad Wojnarowski radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Wydarzenie poprowadziły Małgorzata Milewska i Edyta Bojkowska-Kolak. Na scenie wystąpił Ludowy Zespół Artystyczny Ciechanów pod kierownictwem artystycznym Rity Tarczyńskiej, instruktora Pawła Doleckiego oraz kierownika muzycznego Jana Nowotki.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym rolnikom:

Gmina Ciechanów

Dorota i Wiktor Bieńkowscy

Wioleta i Krzysztof Rychlik

Gmina Gołymin-Ośrodek

Ewa i Ryszard Pawlak

Anna i Dariusz Ruszczyńscy

Gmina Glinojeck

Ewelina i Łukasz Stolarscy

Tomasz Szerszyński

Gmina Grudusk

Anna i Marcin Piotrowicz

Małgorzat i Marek Fabisiak

Gmina Ojrzeń

Elżbieta i Zbigniew Sadkowscy

Aldona i Robert Przybyłek

Gmina Opinogóra Górna

Sylwia i Mateusz Ruszczyńscy

Katarzyna i Adam Samkowscy

Gmina Regimin

Magdalena i Mariusz Kosińscy

Elżbieta i Adam Rykowscy

Gmina Sońsk

Wiesława i Łukasz Rykaczewscy

Joanna i Wojciech Żebrowscy

Gmina Miejska Ciechanów

Elżbieta i Andrzej Ozdarscy

 

Podziękowania składamy Państwu Iwonie i Tomaszowi Tkaczykom za przepiękne kwiaty oraz drzewka do dekoracji wydarzenia.

 

Organizatorem wydarzenia był Powiat Ciechanowski przy współfinansowaniu ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

 

 

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony