Sam zdecyduj!

Podobnie jak w latach ubiegłych - marszałek województwa mazowieckiego również w tym roku prowadzi kampanię mającą na celu zachęcanie Mazowszan do przekazywania 1% podatku mazowieckim organizacjom

Ilustracja do artykułu mazowsze.jpg

Zazwyczaj, oddawanie czegoś kojarzy nam się ze stratą. Z 1% podatku jest nieco inaczej. Tu darczyńca nic nie traci, a dzięki jego decyzji zyskują ci, którzy bardzo potrzebują pomocy – chore dzieci, młodzi sportowcy, porzucone zwierzęta. Działalność wielu organizacji tak mocno wpisała się w lokalny krajobraz, że traktujemy ją jako coś oczywistego. Zapominamy, że ich funkcjonowanie zależy od naszego wsparcia – również finansowego.

Przekazując na konkretną organizację 1% z naszych podatków, dajemy jej szansę na poszerzenie działalności, a czasem po prostu na kontynuacje rozpoczętych zadań.
- Ja już zdecydowałem, której z mazowieckich organizacji przekazać 1% - informuje Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego i apeluje: zróbcie to samo!

Wystarczy rozejrzeć się wokół – na pewno znajdzie się taka organizacja, której społeczność lokalna zawdzięcza najwięcej. Warto wesprzeć tych, którzy w widoczny sposób zmieniają naszą rzeczywistość. Nie zapominajmy o mazowieckich organizacjach!

1% na Mazowszu w liczbach

(dane liczbowe w oparciu o informację przekazaną przez Izbę Skarbową w Warszawie w dniu 6.02.2017)

Kwoty przekazane przez podatników w roku 2016 (rozliczenie za 2015 rok); Łączna kwota 1% podatku należnego przekazana Organizacjom Pożytku Publicznego przez
urzędy skarbowe woj. mazowieckiego w roku 2016 (rozliczenie PIT za 2015r.) wyniosła – 141 812 782 zł.

Wszelkie szczegóły oraz wykaz organizacji znajdą Państwo na stronie internetowej http://www.1procent.mazovia.pl

Na podstawie inf. Urzędu Marszałkowskiego WM w Warszawie.

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony