Dokonali pomiaru prędkości 105 pojazdów, z tego aż 70 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

W 69 przypadkach kontrola zakończyła się ukaraniem mandatem i punktami karnymi. W jednym przypadku kierująca straciła prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h

Ilustracja do artykułu poli_kom.jpg

22-letnia kierująca fordem została zatrzymana przez patrol policji w m. Wola Wierzbowska. Kobieta pędziła 106 km/h przez miejscowość, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierująca straciła prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

W pierwszy weekend wakacji (23 – 25 czerwca) na polskich drogach doszło do 335 wypadków, w których śmierć poniosło 40 osób. Zdecydowana większość, bo 282 zdarzenia została spowodowana przez kierujących pojazdami, którzy naruszając zasady ruchu drogowego doprowadzili do śmierci 30 osób - informuja policjanci. Warto zaznaczyć, że 75 wypadków drogowych powstało w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu.

Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom, w dniach od 14 do 16 lipca br. przeprowadzone zostały wzmożone działania Policji „PRĘDKOŚĆ”. Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Na podstawie inf. KPP w Ciechanowie

BTW

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony