To ważny punkt drogowy na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 616 oraz budowę ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 544 i 616 prawie 6 mln zł.

Ilustracja do artykułu rondo_grudusk.jpg

Prace objęły rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 616 od miejscowości Żaboklik do Gruduska oraz budowę ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 544 i 616 w Grudusku. Roboty objęły rozbudowę skrzyżowań z drogami bocznymi, wzmocnienie nośności już istniejącej nawierzchni.

W ramach prac rozbudowano skrzyżowania z drogami bocznymi i wzmocniono nośność istniejącej nawierzchni. Wykonano chodniki, nowe oświetleniae, przepusty oraz zjazdy. Dla poprawy odwodnienia i widoczności pas drogowy oczyszczono z drzew i krzewów, zmodernizowano lub zbudowano nowe zatoki autobusowe. Prace trwały ponad rok.

Uroczyste otwarcie ronda wraz z przebudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 616 odbyło się 7 lipca (piątek) 2017 r., w południe.

W otwarciu wzieli udział m.in.: Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego i Jacek Oglęcki – wójt gminy Grudusk.

BTW

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony