Rostrzygnięcie VIII powiatowej edycji konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

W dniu 15 marca 2024 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ciechanowie odbyła się uroczystość finałowa VIII powiatowej edycji konkursu „Wydajemy Własną Książkę”. Honorowy patronat nad konkursem obiął Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Jan Andrzej Kaluszkiewicz Starosta Powiatu Ciechanowskiego oraz Pani Janina Janakakos-Szymańska Prezes Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich.

wspólne 4.jpg

Na konkurs wpłynęło 38 książki, które zostały wykonane przez 32 uczniów szkół podstawowych z powiatu ciechanowskiego. Najwięcej w kategorii klas I-III – 19 książek,  16 autorów; w kategorii klas IV-VI – 16 książek, 13 autorów; w kategorii klas VII-VIII – 3 książki, 3 autorów. Szkolnymi koordynatorami konkursu byli nauczyciele-bibliotekarze z poszczególnych szkół.

Wszystkie prace oceniane były na trzech poziomach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz w dwóch kategoriach – literackiej i plastycznej. W kategorii literackiej prace oceniała poetka Pani Janina Janakakos-Szymańska, natomiast w kategorii plastycznej Pani Urszula Michalska, malarka, rzeźbiarka i dekoratorka wnętrz.

Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Ciechanowie oraz Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych Oddział w Ciechanowie.

 

Lista nagrodzonych:

 

Klasy  I-III

Łucja Koniecka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie I miejsce  w kategorii literackiej za książkę „Piłkarz niesamowity”.

Marcelina Radziejewicz ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie II miejsce w kategorii literackiej oraz III miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Małe jest piękne”.

Ada Urbanek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie II miejsce w kategorii literackiej za książkę „Gwiazdy muzyki”.

Gabriel Giżyński  ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej III miejsce w kategorii literackiej za książkę „O zwierzętach domowych, które żyły swoim życiem”.

Amelia Surajewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechanowie III miejsce w kategorii literackiej za książkę „Przygody Misia Bąbelka”.

Katarzyna Baprawska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechanowie III miejsce w kategorii literackiej za książkę „Przygody Misia Bąbelka”.

Karolina Orysiak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie III miejsce w kategorii literackiej za książkę „Przygody Nel”.

Aleksander Sieniawski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie I miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Jak skarpetka została piratem”.

Alan Kruczkowski ze Szkoły Podstawowej w Bądkowie II miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Moja farma”.

Gabriela Siekiera ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechanowie wyróżnienie w kategorii plastycznej za książkę „Przygody Misia Bąbelka”.

 

Klasy  IV-VI

Martyna Zagórska ze Szkoły Podstawowej w Kraszewie I miejsce w kategorii literackiej oraz II miejsce w kategorii plastycznej za książkę  „Niezapomniane”.

Paulina Wróblewska ze Szkoły Podstawowej w Kraszewie I miejsce w kategorii literackiej za książkę „Pola mała marzycielka”.

Julia Leśniewska ze Szkoły Podstawowej w Gołyminie Ośrodku II miejsce w kategorii literackiej oraz I miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Gang Magicznych”.

Justyna Rogalska ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie II miejsce w kategorii literackiej oraz III miejsce w kategorii plastycznej za książkę „W drodze do…”.

Alicja Rutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie III miejsce w kategorii literackiej oraz wyróżnienie w kategorii plastycznej za książkę „Z wężem przez pustynię”.

Łucja Urbanek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie III miejsce w kategorii literackiej za książkę „Magiczny miś”.

Justyna Szczepańska ze Szkoły Podstawowej w Kraszewie II miejsce w kategorii plastycznej za książkę  „Niezapomniane”.

Piotr Czarnecki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie  wyróżnienie w kategorii plastycznej za książkę „Magiczny świat”.

Karol Kochański ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie wyróżnienie w kategorii plastycznej za książkę „Prawdziwa przyjaźń”.

 

Klasy VII-VIII

Laura Michniewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechanowie I miejsce w kategorii literackiej za książkę „Skarb w Opinogórze”.

Magdalena Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie II miejsce w kategorii literackiej za książkę „Polska 2023”.

Aleksandra Chmielińska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie II miejsce w kategorii literackiej oraz wyróżnienie w kategorii plastycznej za książkę „Ania i tańcząca wierzba”.

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.

 

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony